Do sestavy domácího týmu se vrátil Marek Ditrich, avšak i on musel přihlížet první gólové radosti hostů. Stalo se tak po sedmi minutách hry, kdy Jestřábi zužitkovali Šebkem početní výhodu. Zubři mohli kontrovat vzápětí, ale zkrácenou přesilovku pěti proti třem trestuhodně promrhali.

Vyrovnání se Zubři nakonec dočkali. Sérii prostějovských prohřešků potrestal v další početní výhodě Ministr. Dalším brankám už Vojtek s Kociánem zamezili, a tak šli oba soupeři za vyrovnaného skóre do kabin.

I do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. David Jurík prostřelil Vojtka, ale vedení si Jestřábi dlouho neužili. Na druhé straně se totiž takřka z nestřelecké pozice se znovu prosadil Ministr a skóre bylo znovu srovnáno. Zubři byli aktivní a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Kudělkova střela ještě za zády Kociána neskončila, ale po velkém závaru dopravil kotouč do prostějovské svatyně důrazný Goiš. Zubři se tak poprvé v utkání dostali do vedení.

„Nevyvíjelo se to pro nás dobře. Hlavně z důvodu, že jsme byli nedisciplinovaní. Dělali jsme zbytečné a hloupé fauly. Nesoustředili jsme se a vůbec jsme nehráli svou hru," zlobil se Josef Málek, trenér Prostějova.

Klíčovým okamžikem druhého dějství bylo bezesporu ubráněné dvojnásobné oslabení domácích, které trvalo více než minutu a půl. Obdobné početní výhody se brzy nato dočkali také Zubři, ale stejně jako tu první nesehráli vůbec dobře.

„Přesilovky jsme hráli velmi špatně, bylo to příliš statické. Musíme se pokusit to do dalších zápasů vypilovat. Je pravdou, že početní výhoda vždy nemusí být branková. Hosté hráli navíc obětavě a nám lepší souhru také znemožnili," pověděl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Do třetího dějství tak šla družina trenéra s jednogólovou výhodou. V poslední desetiminutovce Jestřábi zvýšili obrátky a osm minut před koncem vyrovnali. Vojtek posléze přenechal svou pozici náhradníku Sklenářovi.

„Při jednom ze závarů do něj najel prostějovský útočník. Opět se mu ozvalo jeho koleno, tak proto jsme střídali," prozradil Václavíček. Drama gradovalo. Hosté mohli rozhodnout zápas v posledních dvou minutách, kdy hráli přesilovku. Do konce normální hrací doby to nestihli. Oba týmy si tak zajistily bod.

O vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm byli nakonec šťastnější hosté, když Stejskal prostřelil Sklenáře. Prostějov si tak vysloužil bod navíc.

„Určitě jsme byli svědky nejlepšího utkání, které jsme dosud proti velmi dobře připravenému a silnému soupeři odehráli. Zápas měl parametry minimálně play off a na začátku sezony je to něco neskutečného si na takovou úroveň šáhnout. Přesně tohle jsme potřebovali," pochvaloval si hostující Málek.

„Jsem rád, že jsme střetnutí hlavně v té třetí třetině a v následném prodloužení zvládli," dodal.

„Zápas měl špičkovou úroveň. Diváci, kteří přišli, nemuseli litovat. Důležité bylo, že jsme to v závěru normální hrací doby ubojovali. Škoda naší zbytečné ztráty puku za brankou, po které jsme přišli o bod navíc," zamrzelo Václavíčka.

„Prostějov potvrdil své kvality, ale myslím si, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Šťastnější byl nakonec soupeř," dodal pomocník trenéra Pavla Sedláka.

Další zápas čeká Zubry ve středu, kdy se představí na ledě Břeclavi.

HC ZUBR PŘEROV – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 3:4 PO PRODL. (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Ministr (Goiš), 23. Ministr, 27. Goiš (Haloda, Kudělka) – 7. Šebek (Černý, D. Jurík), 22. D. Jurík, 52. Venkrbec (Stejkal), 63. Stejskal. Rozhodčí: Šutara – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 8:7, navíc Blinka (Přerov) 10 minut osobní trest – Veselý (Prostějov) 10 minut osobní trest, Stejskal (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváků: 2439.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (55. Sklenář) – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Tomeček – D. Šťastný, Z. Sedlák, Blinka, Sakrajda, Brančík, Haloda, Kolář, Ministr, Goiš, Kundrátek, Ditrich, Loupal, Brada. Trenér: Pavel Sedlák.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, D. Jurík, J. Jurík, Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.