Před samotným zápasem vystoupil přerovský zpěvák Pavel Novák mladší, který rozezpíval ochozy známou písní Pihovatá holka, která se stala symbolem letošního play off.

Duel začal zostra. Oba gólmani si brzy také sáhli na puk. Ten přerovský si dlouho pobyt na ledě neužil. Po čtyřech minutách ho překonal Vrána a brzy nato se po jednom ze zákroků Vojtek poranil. Do akce tak po deseti minutách hry musel náhradník Sklenář a byl to právě on, kdo držel domácí nad vodou.

Po sedmnácti minutách bylo srovnáno. Pohlednou akci zakončil navrátilec Goiš, a když se k němu zakrátko přidal i Kovařík, tak v MEO aréně bylo veselo.

Druhé dějství přineslo bojovný hokej. Hru však kouskovala vyloučení. Hosté několikrát Zubry zatlačili a nebýt několika pohotových zákroků Sklenáře a houževnatosti obrany, tak mohly být komplikace podstatně dříve. Porubě se nakonec podařilo v závěru třetiny protlačit puk do přerovské klece a skóre tak srovnat.

„Dali gól, který vyústil z jejich tlaku. Možná si mysleli, že do té třetí třetiny nastoupíme trošku zmoklí, ale tak to nebylo," poznamenal Vladimír Kočara, trenér Přerova. Třetí perioda už ale byla zcela v režii domácích barev.

Zlomový gól obstaral po Kolářově pasu Haloda, na jehož pumelici byl jinak výborně chytající Tihlář krátký. Takřka obdobným projektilem se prezentoval zakrátko i Vlček a diváci bouřili nadšením. Pro hosty to byla studená sprcha. V závěru se ještě kouč Toraxu Sršeň pokusil o power play, ale Sakrajda definitivně podtrhnul Zubří triumf.

„První třetina byla naše a ta druhá hostů. Ve třetím dějství se k nám přiklonilo štěstí, ale myslím si, že jsme si vzhledem k tomu jak kluci zápas odmakali výhru zasloužili," dodal lodivod Zubrů.

Třetí zápas série je na programu v úterý, a to opět na ledě Poruby. Duel začíná v tradičních 18 hodin.

HC ZUBR PŘEROV – HC RT TORAX PORUBA 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Goiš (Osina, Sedlák), 19. Kovařík (Goiš), 51. Haloda (Kolář), 58. Vlček (Brančík), 59. Sakrajda (Haloda) – 4. Vrána (Sedlář), 40. Vrána.

Rozhodčí: Dědek, Slavka – Matěj, Vožda. Vyloučení: 6:6. Diváků: 2284.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (9. Sklenář) – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Běhal, Haloda, Kundrátek – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Šťastný, Kolář, Blinka – Školoud, M. Kratochvíl, Málek. Trenér: Vladimír Kočara.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář – Vajda, Šindelář, Hruzík, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Javín, Graca – Sedlář, Krayzel, Kilnar – Zachar, Vrána, Pechanec – Pavlačka, Chaloupka, Vaněk – Buček. Trenér: Tomáš Sršeň.