Domácím utekl úvod, nebyli schopni se prosadit a v závěrečné dvacetiminutovce i přes velký tlak a tři branky v kleci soupeře se jim už vyrovnat nepodařilo.

HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín 3:6 (0:2, 0:2, 3:2)

Zubři nezačali příliš šťastně. V úvodu 3. minuty zamířil na trestnou lavici Goiš a Hodonín po chvilce faul potrestal. Střelcem úvodní branky duelu byl Jurásek, který poslal puk přesně mezi Tihlářovy betony.

V 8. minutě šance Přerovských na úspěch v utkání ještě o něco více klesly. Po střele Vrby se puk u brankoviště šťastně odrazil před Juráska, který pohotově zakončil.

Druhou periodu zahájil Hodonín v přesilové hře a Zubry krátce před jejím koncem zmrazil potřetí. Tentokrát byl z dorážky úspěšný Koktan – 0:3.

Necelé tři minuty před koncem prostřední části při signalizované výhodě pro soupeře a během hry ve čtyřech Přerov znovu inkasoval. Dobře najetý Vrba poslal Klimešovi krásnou přihrávku do jízdy a hodonínský útočník se nemýlil.

Domácí na začátku třetí třetiny dohrávali přesilovou hru a začali obrovským náporem. O snížení na 1:4 se postaral Ditrich, který zužitkoval Kolářovu přihrávku a mazácky zasunul puk do hodonínské branky.

V Maxi-Tip Aréně se diváci nakonec dočkali velmi dramatického závěru.

Ve 46. minutě totiž Kohút po střele Pavlase upravil skóre na 2:4 a o pět minut později Zubři připravili další snížení. Tentokrát z přesilové hry udeřil Hanák a za stavu 3:4 se tak celá hala dočkala neskutečného dramatu.

Ten mohl dál pokračovat, ale Přerov se o skvělou šanci na vyrovnání připravil kvůli dvěma zbytečným faulům.

Hodonín tak měl k dispozici přesilovku pět na tři a chvíli poté čtyři na tři. Zubři těžké oslabení dokázali ubránit a v polovině 58. minuty se po oddechovém čase pokusili nadechnout k závěrečnému náporu.

Přerov při hře o všechno vrhl síly do útoku, hodně zapomínal na obranu a toho využil dobře najetý Jurásek, který přidal pátou hodonínskou branku.

I přes dvougólové manko ještě Zubři zkusili hru bez brankáře, Drtiči však zásluhou Špoka skórovali pošesté a gólem do prázdné klece definitivně zpečetili výsledek na 3:6 a postoupili tak do finále, kde už na ně čeká Valašské Meziříčí.

„Začátek se nám bohužel nepovedl. Opět jsme rychle prohrávali 0:2, soupeře hrál velice chytře, nenutil se a my jsme s tím měli problémy. Před třetí třetinou jsme si říkali, že pokud to má být poslední utkání sezony, tak se rozloučíme se vší parádou. A taky to tak dopadlo. Stáhli jsme to na 3:4, ale pak už to nešlo. Soupeři musíme pogratulovat k postupu,“ řekl po utkání Lubomír Oslizlo, trenér HC ZUBR Přerov.

V semifinálové sérii s Hodonínem prohrál Přerov 1:3, ale podal výkon, za který se v žádném případě stydět nemusí.

Silného soupeře dokázal hodně potrápit a ve třetím utkání v Hodoníně měl velmi blízko ke druhé výhře. V rozhodující chvíli se však od přerovského týmu odvrátilo hokejové štěstíčko.

Branky: 41. Ditrich (Kolář, Sedlák), 46. Kohút (Pavlas), 51. Hanák (Pavlas, Coufal) – 3. Jurásek (Vrba), 8. Jurásek (Vrba), 22. Koktan (Hoza, Pokorný), 38. Klimeš (Vrba), 59. Jurásek (Vrba), 59. Špok.

Vyloučení: 11:11, navíc Podešva (Hodonín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:2. Střely na branku: 43:35. Buly: 55:32. Diváci: 2604. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:6. Konečný stav série: 1:3.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Halouska, Pavlas, J. Ferenc, Osina, Hoferek – Kolář, Sedlák, Ditrich – Coufal, Hanák, Kotásek – Menšík, Venkrbec, Goiš – Martinák, Kohút, Sprušil – Málek.

SHK Hodonín: Tuček – Hoza, Kaláb, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Pokorný, Podešva, Klimeš, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Koktan, Kuba, Vrba, Lesák, Hollý.

Aleš Novotný