Celkově to byl už šestý vyhraný zápas v přípravě. Domácí vstoupili do utkání jako uragán.

V páté minutě adresoval Kolář puk přesně na hůl Korčáka a ten z prostoru mezi kruhy otevřel skóre. Za minutu však bylo vyrovnáno. K puku se v útočném pásmu dostal Martinka a s přehledem Krejčího překonal.

V osmé minutě pobavila diváky krásná akce prvního zubřího útoku. Kočara přihrál Sprušilovi, ten poslal puk přesně k tyči na volného Ditricha a Meo opět vedlo.

Neuběhly ani další dvě minuty a hostující brankář Kuralík byl překonán potřetí. Početní výhodu bleskově využil Martinák, jenž se z křídla natlačil před branku a zavěsil.

Gólová smršť měla své pokračování v polovině dvanácté minuty. To se trefil Hanák a vyhnal Kuralíka na střídačku – 4:1. Do branky se tak postavil Peksa. V početní výhodě a to dokonce dvojnásobné hráli v 16. minutě Draci.

Po obléhání přerovské branky a Ambruzem nastřelené tyčce se puk dostal na modrou k Osinovi a ten Krejčího prostřelil. Ve druhé třetině se již brankostroj zasekl a do konce utkaní padl pouze jeden gól a to ve 36. minutě z hole Dostála, který snižoval na 3:4.

V závěrečném dějství strážce domácí svatyně Krejčí svůj tým podržel a Hanák mohl z trestného střílení pojistit vedení, ale neuspěl. Hostující kouč si ještě v závěru vybral oddechový čas, Draci se ale v posledních sekundách dostali jen k zoufalé střele z hole Osiny.

Po závěrečné siréně si ještě týmy vyzkoušely samostatné nájezdy. I v nich byli úspěšnější přerovští v poměru 2:1. Za domácí se prosadil Rak a Vlček, jediným úspěšným Drakem byl Martinka.

HC ZUBR Přerov – HC Salith Šumperk 4:3 (4:2, 0:1, 0:0)

Branky: 4:13 Korčák (Kolář), 7:25 Ditrich (Sprušil, Kočara), 9:14 Martinák (Rusek), 11:26 Hanák (Rusek, Martinák) – 5:24 Martinka (Melicherčík), 15:56 Osina (Kubala), 35:48 Dostál (Vrtík).

Statistiky – vyloučení: 7:5, využití: 1:2, poměr střel: 36:47, buly: 23:35.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Bauer, Novák, Ryšánek, Prinke – Kočara, Sprušil, Ditrich, Kolář, Šimo, Korčák, Martinák, Hanák, Rusek, Kundrátek, Mališka, Rak.

HC Salith Šumperk: Králík (12. Peksa) – Osina, Vrtík, Kubala, Blanár, Ondráček, Šindler, Šula, Ambruz, Meluzín, Bařica, Novosad, Vymazal, Drábek, Dostál, Melicherčík, Martinka, Čížek, Ohnutek, Fischer.

Utkání zhodnotil Jaroslav Beck, kouč vítězného celku: „Úvod nám vyšel, až jsme sami koukali, co všechno nám tam spadlo. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a zase jsme koukali, co všechno jsme byli schopní pokazit. Bylo tam na naší straně několik vyloučení, které Šumperk dostaly trochu do hry. Nakonec jsme to těsné vedení dokázali ubránit. Musíme ještě zapracovat na obranné činnosti a zkusit hrát více jednodušeji. Místo jednoduchých přihrávek se pořád na modré čáře snažíme vymýšlet něco navíc.”

Další přípravné utkání hrají Zubři v pátek 29. srpna, kdy na domácím ledě přivítají v 18 hodin celek Uničova.