Svůj den neměl tentokrát ani gólman Tihlář, který pustil za svá záda nezvykle hodně gólů a nechal se dokonce vystřídat. Teprve v poslední třetině, kdy už nehráli naplno ani Drtiči, bylo utkání střelecky trochu vyrovnanější.

SHK Hodonín – HC ZUBR Přerov 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Zápas zahájily oba týmy opatrně a celé úvodní tři minuty se nedostalo žádné z družstev na dostřel soupeřovy branky. V úvodu 4. minuty však jako první hrubě chybovala obrana Zubrů, která přímo namazala domácímu Juráskovi. Ten sice ještě nedokázal dobře zakončit, ale Drtiče tato akce nastartovala. Ještě v téže minutě střílel z takřka nulového úhlu Vaškovič a puk se překvapivě ocitl v Tihlářově svatyni – 1:0.

Hodonín poté zatlačil Zubry do jejich obranného pásma a vynutil si faul. V přesilovce dostal soupeře pod zámek a v jejím závěru dorážel Pokorný za Tihlářova záda Haringovu střelu od modré čáry – 2:0.

Přerov byl tímto vývojem pořádně ovlivněn a jeho hráči dělali jednu chybu za druhou. Hned po půl minutě pustili do sólového nájezdu Špoka. Tihlář kotouč vyrazil před sebe a útočník se pokusil i o dorážku. Měl velkou část branky už volnou, ale minul ji. Hostům příliš nepomohla ani jejich přesilovka v 9. minutě. Během ní si vytvořili asi největší šanci úvodní třetiny. Sprušil se dokázal protlačit obranou Drtičů, ale nakonec byl nucen vystřelit už z kruhů a Tučka nepřekonal. A když při hře čtyři proti čtyřem se v 16. minutě podařilo Pešovi vymést pavučinku v pravém vinklu Tihlářovy klece, svítilo už na tabuli hrozivých 3:0.

Obraz hry se nezměnil ani v prostřední periodě. Stále měli hru pod kontrolou domácí a ani při svém oslabení neměli vážnější potíže. Ve 28. minutě na Tihláře střílel Hollý. Přerovský brankář opět dokázal kotouč pouze vyrazit před sebe a na následnou dorážku Holuši už byl krátký – 4:0.

Sedlák jiskřičku na obrat nevykřesal

Přibližně v polovině zápasu mohl vykřesat jiskřičku naděje u tyčky číhající Sedlák, ale skulinku mezi Tučkovou nohou a tyčí nenašel. V závěru 32. minuty mířil do pravého růžku Tihlářovy klece pro změnu Korotvička – 5:0 a domácí diváci se začali dožadovat desítky.

Drtiči ještě nějakou dobu útočili, zvláště velkou šanci na další zvýšení skóre měli při své dvojnásobné početní výhodě a následné hře čtyři na tři. Uspěli však až na začátku 39. minuty, když z prostoru mezi kruhy Tihláře prostřelil Hollý a vyhnal jej z brány. Jeho nástupce Ginter musel puk sice už po 56. sekundách rovněž vytahovat ze sítě, ale protože brána již byla v tu chvíli posunuta, sudí Mech rozpažil ruce. Do šaten se tak šlo po dvou třetinách za rozhodnutého stavu 6:0.

Jednoznačný stav i průběh utkání měl velký vliv na závěrečnou dvacetiminutovku. Drtiči už nebyli nuceni hrát naplno a už nebyli tak moc střelecky aktivní. Jejich největší šanci třetí třetiny nevyužil hned ve 44. minutě Flamík. Puk vystřelený z jeho hokejky mířil už potřetí k pravému vinklu, tentokrát jej však minul. Zubři měli největší šanci asi dvě minuty před koncem. Sprušil těsně před Tučkem střílel z první po Ditrichově přihrávce zpoza branky. Ani on se však neprosadil. Střelecky tak byla poslední třetina už celkem vyrovnaná, ale vyložených šancí bylo jako šafránu, a tak se už diváci žádného gólu nedočkali.

Statistiky

Branky: 4. Vaškovič (Pokorný), 7. Pokorný (Haring, Korotvička), 16. Peš (Vrba), 28. Holuša (Hollý, Špok), 32. Korotvička (Vaškovič), 39. Hollý (Vaškovič).

Vyloučení: 7:7 navíc Kočara (Přerov) 10 minut OT. Využití: 2:0. Střely: 38:28. Buly: 31:35.

Sestavy

SHK Hodonín: Tuček – Holuša, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jirásek, Rapant, Pokorný, Šudoma, Flašar, Komárek, Haring, Peš, Salajka, Kuba, Vrba, Průdek, Hollý.

HC ZUBR Přerov: Tihlář (39. Ginter) – Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Řezníček – Kolář, Sprušil, Ditrich, Hanák, Kočara, Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Martinák, Sedlák, Menšík.

Přerov po velmi špatném výkonu tedy odjel z Hodonína s šestibrankovým přídělem, když nedokázal dát ani čestný gól. A protože Bobři z Valašského Meziříčí, kteří budou příštím soupeřem Zubrů, rozdrtili doma Frýdek-Místek 10:3, přiblížili se k Přerovu na rozdíl tří bodů. V sobotu se v Maxi-Tip Aréně od 17 hodin tím pádem bude znovu bojovat o první místo v tabulce.