Zubři před více než dvěma tisíci diváky na vítěznou pětizápasovou sérii nenavázali.

V přímém souboji o první místo (jelikož Havířov prohrál ve Vsetíně, pozn. red.) Jestřábům podlehli 1:6.

Družstvo trenéra Zachara tak oplatilo svému soupeři porážku z předchozího měření sil, kdy pro změnu triumfovali Přerované na ledě Prostějova poměrem 0:5.

Přerovští měli hned na začátku možnost přesilové hry, tu však využít nedokázali. Naopak byli těmi prvními, kteří inkasovali. Po šesti minutách hry poslal hosty do vedení po bleskurychlém brejku Duba.

Vyrovnání měl na hokejce Sprušil, jenž při vlastním oslabení vypíchl obránci puk a řítil se sám na brankáře Vrbu, bohužel pro domácí na něj nevyzrál. První dějství tak skončilo jednogólovým vedením hostů.

Ve druhé třetině pokračovalo střelecké trápení domácích. Po dvou minutách se blýskl individuální akcí Málek, ale ten proti evidentně už rozchytanému Vrbovi ani natřikrát neuspěl.

Poměrně zaplněné ochozy bouřily ve 35. minutě. Právě tehdy byl v úniku při zakončení faulován Sedlák a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení.

Sám faulovaný se postavil k exekuci, ale Vrba jeho úmysl přečetl a betonem střelu zlikvidoval.

Aby toho nebylo na psychiku Zubrů málo, tak dvě minuty před druhou sirénou navýšil vedení Jestřábů svou druhou trefou Duba.

Hanácké hokejové derby: Přerov vs. Prostějov

Bylo zřejmé, že ve třetí dvacetiminutovce se bude lámat chleba. To se také stalo. V laufu hrající Jestřábi vstřelili okamžitě třetí gól, pod který se podepsal Černý. Za čtyři minuty později se trefil Šebek a vyhnal domácího gólmana Vojtka na střídačku. Utkání tak musel dochytat náhradník Sklenář.

„Do třetí třetiny jsme šli s tím, že vrátíme do hry, ale po dvou hrubkách, které soupeř potrestal, bylo prakticky po zápase," uvedl Lubomír Václavíček, asistent trenéra Přerova.

Ani druhý strážce přerovské svatyně nebyl pro prostějovské hráče neřešitelnou překážkou. Po dvou minutách ho doslova vyšachoval Ševčík a debakl dokonal v poslední minutě Korhoň. Prostějovští tak uspěli v přímé bitvě o čelo tabulky.

Kouč Zubrů: Výsledek nevystihuje zápas

„Čtyřicet minut jsme hráli velmi dobře. Góly, které jsme obdržely, byly vždy po individuálních chybách. Prostějov potvrdil to, na co jsme samozřejmě hráče upozorňovali, že má jeden z nejlepších útoků v lize. Jednoznačně jsme propadli v koncovce, a to o výsledku rozhodlo," okomentoval jednu z příčin neúspěchu Lubomír Václavíček.

„Neřekl bych, že výsledek 1:6 charakterizuje zápas, ale hokej se hraje na góly a v tom byl Prostějov vynikající," pochválil soupeře.

„Zatímco v předchozím utkání nás vychytal Martin Vojtek, tak dnes za ty dvě třetiny podal velmi dobrý výkon Adam Vrba. Jak jsme odskočili na ty tři góly, tak to domácí nejspíš položilo. Myslím si, že co se událo u nás, tak se nyní odehrávalo v Přerově. Perfektní výkon gólmana, trochu toho štěstí. Na ledě to nebylo až tak jednoznačné, ale hokej se hraje na góly," pověděl Petr Zachar, trenér LHK Jestřábi Prostějov.

„Jsem rád, že jsme Přerovu porážku vrátili, můžeme být spokojeni. Samozřejmě to bereme jako určitou satisfakci, třikrát jsme prohráli a navíc jednoznačně. Po této výhře se nám zvedne sebevědomí. Jedno vítězství je pěkné, ale my musíme zůstat dole a pracovat dál," dodal lodivod nového lídra druhé ligy.

Fans Zubrů

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 56. Kolář (Sakrajda, Brančík) – 6. Duba (Korhoň), 38. Duba (Kolibár, Černý), 42. Černý (Šebek), 46. Šebek (Zachar), 49. Ševčík (Tomiga, Handl), 59. Korhoň (Novosad).

Rozhodčí: Netopil – Šimčík, Novotný. Vyloučení: 8:8, navíc Duba (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 2180. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

Přerov: Vojtek (46. Sklenář) – Pala, Faltýnek – Ferenc, Vlček – Osina, Kudělka – Drábek – Goiš, Sedlák, Kundrátek – Sakrajda, Brančík, Rajnoch (48. Vaněk) – Kolář, Sprušil, Málek. Trenér: Pavel Sedlák.

Prostějov: Vrba – Dufka, Kolibár – Arnošt, Kumstát – Tomiga, Finkes – Korhoň, Duba, Novosad – M. Černý, Šebek, Zachar – Ševčík, Handl, Kovařík – Popelka. Trenér: Petr Zachar.

Možnost reparátu mají Zubři už v sobotu, kdy zajíždějí do Frýdku-Místku.

2. liga, sk. Východ

14. kolo: Přerov –Prostějov 1:6, Vsetín – Havířov 4:1, Poruba – Nový Jičín 6:4, Opava – Karviná 3:1, Valašské Meziříčí – Frýdek-Místek 6:4.