Rozhodčí totiž ještě překonali málo vídaný počet dvaatřiceti vyloučených ze druhého zápasu série. Tentokrát se vylučovalo čtyřiatřicetkrát, což nesli nelibě hlavně domácí příznivci. Nechyběl ani přísný trest na pět minut plus do konce utkání pro Vlastimila Dostálka. Série se stěhuje zpět na jih Čech, kde by Budějovičtí rádi stvrdili svůj postup do semifinále.

„Oproti včerejšku jsme si nevytvořili moc gólových příležitostí. Dneska rozhodlo to, že soupeř využil své přesilové hry. My jsme dnes neměli energii na to se vrátit do zápasu. Snahu nám nelze upřít, ale kvalita byla dneska na straně Budějovic," řekl po utkání trenér domácích Vladimír Kočara.

Už v první třetině nebyli domácí fanoušci vůbec spokojeni s několika výroky sudích a na ledové ploše se začaly objevovat předměty, které tam rozhodně nepatří. V šesté minutě hrál Motor druhou přesilovku, kterou využil dobrou střelou od modré Lukáš Zíb.

Přerov dostal další ránu na začátku 8. minuty. Vlastimil Dostálek u mantinelu tvrdě dohrál Chovana. Po chvilce razení se sudí rozhodli přerovského střelce vyloučit na pět minut s trestem do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, což se pochopitelně domácím ochozům vůbec nelíbilo. Zdálo se, že o žádnou zákeřnost se ze strany Dostálka nejednalo.

První vážnou situaci před gólmanem hostů Bláhou si Přerované vytvořili až ve 13. minutě. Blinkova teč ale vyrovnáním neskončila. Vylučovalo se i nadále a byl to Motor, kdo znovu využil přesilovku. V 19. minutě Klimeše zblízka bekhendem prostřelil Luboš Rob.

O MINUTU DELŠÍ DRUHÁ TŘETINA

Prostřední dějství pokračovalo v naprosto stejném duchu. Pomalu ale jistě bylo jasné, že počet vyloučení se minimálně přiblíží číslu 32, jako tomu bylo ve druhém střetnutí čtvrtfinále v Budvar Aréně. Navíc to byli opět jen hosté, kdo dával góly. Při hře ve čtyřech se to nejprve ve 27. minutě povedlo obránci Petru Kolmannovi.

Definitivum padlo ve 34. minutě po klasické situaci „nedáš – dostaneš". Zubři si konečně vypracovali velkou šanci, Popelka však výborného Bláhu nepřekonal. Z následného protiútoku zvýšil už na 4:0 Ladislav Marek, který vyhnal Klimeše z brány.

Jiří Slovák tak dostal podruhé ve čtvrtfinále šanci a nevedl si vůbec špatně. Naopak svůj tým ještě několikrát zachránil od dalšího přídělu. Zajímavostí je, že po čtvrté brance symbolicky odešla také světelná tabule v MEO Aréně. Když byla po pár minutách konečně zprovozněna, byl na ní chybou časoměřičů špatný čas. Druhá třetina se tak kuriózně hrála o minutu déle, aniž by to někdo zaznamenal.

Třetí třetina byla pro změnu ve znamení přesilovek Zubrů. Ani početní výhoda však nepomohla dostat se alespoň k čestnému úspěchu, a to hlavně díky skvělému Bláhovi v českobudějovické svatyni. Blízko gólu byl v 50. minutě Jiří Goiš, v situaci dva na jednoho ale neuspěl. Náladu si spravil alespoň vítězným pěstním soubojem s Žovincem, který dostal co proto.

Na konečných 5:0 upravil ještě v 59. minutě jak jinak než při přesilovce nenápadným nahozením zpoza branky Michal Chovan.

„Vyloučení je, když je rozhodčí zapískají. My jsme své přesilovky nevyužili. Soupeř je v nich momentálně produktivnější. Jestli chceme sérii vrátit do Přerova, tak tohle musíme zlepšit," ví dobře kouč Přerovanů.

Motor je tak krůček od postupu do semifinále, Zubři ale nic nevzdávají a v pondělí se na ledě soupeře pokusí vrátit sérii zpět na Hanou.

„Motor předvádí úplně jinou hru než v základní části, ale zatím je to jen 3:1. Ten poslední krok bývá nejtěžší a my tu sérii chceme vrátit domů," věří Kočara.

HC ZUBR Přerov – ČEZ Motor Č. Budějovice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Zíb (Pajič, Chovan), 19. Rob (Kuchejda, Straka), 27. Kolmann (Suchánek), 34. Marek (Suchánek), 59. Chovan (Pajič, Vráblík).

Rozhodčí: Grech, Schmejkal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 17:17, navíc Dostálek (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 3000 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Přerov: Klimeš (34. Slovák) – Vágner, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Běhal, Šnajnar – Procházka, Sýkora, Dostálek – Pšurný, Král, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Stoklasa, Blinka. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Č. Budějovice: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Žovinec, Vráblík, Bohunický – Chovan, Pajič, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Točík, Mikyska, Babka – Marek, Rob, Švihálek. Trenér: Radek Bělohlav.