Před začátkem utkání klub uctil minutou ticha památku dlouholetého hlasatele domácích utkání Miloše Šidla.

„Naše sestava byla poněkud improvizovaná. Chyběl nám Jirka Osina i nově i Petr Sakrajda, který si přivodil zranění na tréninku," prozradil Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Jestřáby přijelo podpořit několik desítek věrných příznivců a ti o sobě dávali od prvních minut utkání vědět. Měli také důvod. Prostějovští působili svěžím dojmem. Už po třech minutách se dostali k přečíslení dvou na jednoho. To sice Malý neproměnil, ale z následné akce vytěžili možnost přesilové hry. Výhodu i díky několika zákrokům Vojtka nevyužili.

Ani Zubři svou přesilovou hru po šesti minutách gólově nezúročili. Dobrou příležitost na změnu skóre měl Vlček. Co se nepodařilo domácím, tak vyšlo Prostějovu. Duba po přesném pasu Stejskala prostřelil Vojtka a smazal na ukazateli skóre jednu z nul.

V závěru třetiny měl po nabídce Ditricha dobrou šanci Haloda, na Kociána však nevyzrál. Tentýž hráč však v probíhající početní výhodě našel Brančíka, pro kterého nebylo problémem trefit odkrytou část branky a srovnat brankový účet na 1:1.

Druhé dějství sice lépe zahájili Přerovští, kteří po pumelici Kudělky ujali v přesilovce vedení. Radost Zubrů však dlouho nevydržela. Nejprve Jurík s Belayem strhli znovu vedení na stranu Jestřábů a trefa Kučery už jen podtrhla jejich rozehranost.

„Do poloviny utkání byl zápas vyrovnaný. Když jsme se dostali do vedení na 2:1, tak místo toho abychom dali na 3:1, tak hrubými chybami v obraně jsme soupeře vrátili do hry. Jak Prostějov navýšil na 4:2, tak nás začali přehrávat," konstatoval Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Závěrečná třetina už jen dokreslila triumf hostů. Po minutě hry překonal Vojtka i Černý a bylo prakticky jasné, že vedení si už hosté vzít nenechají. Navíc Vojtek se při snaze zamezit gólu přivodil zranění a do branky musel náhradník Sklenář. „Dle doktorových slov to vypadá na podvrtnuté koleno. Vše ukáže až rengten," zmínil Václavíček.

Skóre dokreslily zásahy Luňáka a Blinky, který kosmeticky upravil skóre na 3:6.

„Bohužel prohráli jsme 6:3. Ukázalo, že se s tak silným soupeřem byla naše obrana velice špatná, hráči si nepokrývali své posty. Tomu se nadcházející dny budeme plně věnovat. Pokud si budeme plnit na ledě co máme, tak věřím, že i s tak kvalitním týmem můžeme sehrát vyrovnané utkání," dodal Václavíček.

„Vývoj utkání samozřejmě pro nás nebyl vůbec dobrý. Zbytečně se však dostávali do oslabení. Pokud jsme hráli v pěti, tak hra měla spád i potřebnou kvalitu," uvedl Josef Málek, hlavní kouč Jestřábů.

„Všeobecně to rozhodně byl pěkný zápas. Mrzí mě však, že na stadion nepřišlo více diváků. Takových utkání nejspíš v sezoně nebude hodně," pověděl spokojený Málek.

Další zápas čeká Přerovany v úterý, kdy se představí na ledě Břeclavi.

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Brančík (Haloda), 25. Kudělka (Vlček), 59. Blinka (Pala, D. Šťastný) – 12. Duba (Stejskal, Kryl), 28. Jurík (Luňák, Coufal), 29. Belay (Kučera, Antončík), 32. Kučera (Bernay), 41. Černý (D. Brančík), 53. Luňák (Jurík, Coufal). Rozhodčí: Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:1. Diváků: 729.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (41. Sklenář) – Pala, Faltýnek, Vlček, Tomeček, Kudělka, Jergl, R. Šťastný, Navrátil – D. Šťastný, Haloda, R. Brančík – Ditrich, Blinka Kolář – Kundrátek, Goiš, Brada – Loupal, Sedlák. Trenér: Pavel Sedlák.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Malý, Nedbálek, Jedlička, Švaříček, Veselý, Knesl. D. Brančík, Kořínek – Jurík, Coufal, Luňák, Černý, Šebek, Antončík, Belay, Kučera, Kolibár, Duba, Stejskal, Kryl. Trenér: Josef Málek.