V hodně oslabené sestavě a s několika juniory sice v jedenácté minutě otevřeli skóre, když se trefil Kočara, ale to bylo z jejich strany vše.

V dalších dvou třetinách už padaly góly jen do přerovské klece a Bobři si tak odvezli z Hané všechny tři body.

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valašské Meziříčí 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Úvod střetnutí patřil Zubrům. Ti se do první šance dostali už po chvíli, ale střela Martináka nenadělala hostujícímu brankáři velké potíže. Z dobrého postavení to zkoušel i Menšík, ale také on nechal gólmana Jirkůva úspěšně zasáhnout. Na začátku sedmé minutě přišla velká šance Zubrů, kterou si vypracoval Kočara.

Ze dvou metrů však zamířil těsně vedle tyčky Bobří klece. O minutu později už měl práci i přerovský gólman Sedlář, když musel zlikvidovat střelecký pokus Krisla. Následně se dostal do ohrožení branky i Vaněček, ale ani tentokrát se skóre neměnilo.

V závěru 11. minuty už však ano a zasloužili se o to Zubři. Defenzíva Valachů nechala před svou brankou až příliš mnoho prostoru Kočarovi, který už věděl co s pukem – 1:0. Gól domácí hodně povzbudil a hned po minutě nepříjemnou jedovkou otestoval Jirkůva kapitán Martinák. Ve čtrnácté minutě byl pro změnu centrem dění prostor před domácí brankou.

Se střeleckým pokusem Sochorka si Sedlář se štěstím poradil. Dvě minuty před koncem byl při velké šanci zahákován unikající Hanák, ale společně s faulujícím Bokrošem putoval na trestnou lavici, což na tribunách vyvolalo bouři nevole. Ten správný čas zkušeného útočníka Sochorka nakonec přišel v devatenácté minutě, když se dostal s kotoučem až před branku a pohodlně vyrovnal.

I na začátku druhé třetiny byli Zubři mírně aktivnější. Zaútočit zkoušel hned po minutě Kočara, ale po obkroužení branky v poslední chvíli upadl. Po faulu Krisla hrál Přerov přesilovku, jenže vlastní nedisciplinovaností si ji pokazil. Po nedovoleném zákroku Martináka se hrálo ve čtyřech na obou stranách.

V polovině 24. minutě opět zaměstnal meziříčskou obranu včetně brankáře agilní Kočara, bohužel neuspěl střelou, ani následnou dorážkou. Po této neproměněné akci se začali postupně dostávat do tlaku Bobři a brzy se jim podařilo otočit skóre. Ve 27. minutě získal puk v útočném pásmu Kratěna a přesně zamířil – 1:2.

Krátce po tom, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, dostali Zubři možnost hrát přesilovou hru. Naložili s ní však velmi špatně a dokonce v ní inkasovali třetí branku. Ve středním pásmu využil nedůslednosti obrany Tatarčík, najel si před Sedláře a ukázkovou stahovačkou ho překonal – 1:3. Po dalším oboustranném vyloučení se hrálo opět na obou stranách ve čtyřech, a to více vyhovovalo Bobrům.

Dvě minuty před koncem třetiny byl na hranici pravidel zahákován Kočara, ale vyloučení se tentokrát nekonalo. Také do třetí části měli Zubři dobrý nástup, který však ke gólu nevedl. Ve 44. minutě byl vyloučen Tatarčík a domácí se znovu pokusili snížit skóre. Pěknou střelou se prezentoval Martinák, ale proti dobře chytajícímu brankáři se neprosadil.

O tři minuty později se na druhé straně prohnalo přerovskou obranu útočné duo Šebesta – Sochorek a Sedlář musel opět zasahovat. Udržel však svůj tým ještě ve hře o body. Prvně jmenovaný měl další velkou šanci v jednapadesáté minutě, kdy se k němu v útočném pásmu šťastně odrazil kotouč a bývalý prvoligový útočník pálil těsně vedle. O chvíli později Bobři definitivně zhatili naděje Zubrů na zvrat v utkání.

Před Sedlářovou brankou se dobře zorientoval Sochorek a puk dopravil za brankovou čáru – 1:4. Přerov mohl ještě v závěru snížit skóre při vyloučení Dvořáka, ale Bobři si poslední minuty zápasu pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce.

Statistiky

Branky: 10:50 Kočara (Staša) – 18:16 Sochorek (Šebesta), 26:42 Kratěna (Sochorek, Šebesta), 31:56 Tatarčík (P. Dvořák), 53:25 Sochorek (Šebesta). Vyloučení: 6:7, navíc Hanák (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0, v oslabení: 0:1, střely: 36:39, buly: 34:47.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Sedlář – Pala, Novák, Kubala, Halouska, Ryšánek, Vlček, Prinke – Kočara, Sprušil, Martinák – Staša, Hanák, Mališka – Menšík, Kupec, Vencel – Blaheta.

HC Bobři Val. Meziříčí: Jirkův – Růčka, Zrník, T. Bokroš, Krisl, Blažek, O. Dvořák, Starůstka, Mlynář, Tatarčík, P. Dvořák, Matějný, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Vaněček, D. Varga, L. Bokroš, Dědek, M. Varga.

Zubři ve středu 25. února zajíždějí do Břeclavi a v neděli 1. března doma od 17 hodin přivítají Pelhřimov.