Ve druhé třetině sice prohrávali 0:2, pak se jim ale podařil parádní obrat, který načal kapitán David Kudělka.

Zubři tak mají vše ve svých rukou, v posledním utkání sezony jim v pátek v Meo aréně stačí k jistotě postupu jakákoliv výhra nad Sokolovem.

Po úvodních třech duelech kvalifikace o první ligu byly body rozdány mezi všechny tři účastníky rovnoměrně, čtvrtý zápas v Táboře byl proto obrovsky důležitý.

Vstup do něj se lépe vydařil domácím Kohoutům. Už ve 4. minutě se střelou z mezikruží prosadil Jakub Matušík.

Z následných dvou přesilovek mohl Přerov vyrovnat, avšak využít početní výhodu se nedařilo.

V závěru třetiny se ještě předvedl dobrými zákroky táborský gólman Klestil, a domácí šli do kabin s vedením 1:0.

„Měli jsme pomalejší vstup do utkání, možná to bylo i tím přesunem do Čech. Hráli jsme dost opatrně, ale od druhé třetiny už jsme byli lepším týmem," řekl po zápase asistent trenéra Dočkala Daniel Faltýnek.

Ve druhé třetině se Táboru opět vydařil její úvod. Už ve 22. minutě poslal svůj tým do vedení Tomáš Černý, postupový sen Zubrů se tak začal vzdalovat.

Poté ale táborský celek oslabil Martin Mařík hrou vysokou holí, ke které byl připočten i dvouminutový trest za hákování.

Rozhodčí navíc nejspíš viděl krev, takže Přerov měl k dispozici luxusní šestiminutovou přesilovku. Tu v jejím závěru zužitkoval schovanou střelou zápěstím kapitán David Kudělka.

Přerovská minuta snů

Přerované se nadechli ke skvělému obratu. Poslední minuta druhé části hry byla pro Zubry minutou snů.

V jejím úvodu nejprve vyrovnal po výborné akci Zbořila dorážkou Jiří Goiš. Sedm vteřín před druhou sirénou předvedl individuální akci Vlastimil Dostálek a bekhendem poslal Přerov do vedení.

„Gólům jsme šli víc naproti a zvýšili jsme důraz. Nemyslím si, že jsme hráli nějak úplně špatně, i když jsme prohrávali 0:2. Ukázalo se opět, že v tom týmu je síla. Přesto, že to bylo těžké, pořád jsme věřili, že Tábor porazíme," prozradil Faltýnek.

Ještě před startem třetí třetiny byla k vidění potyčka mezi úvodními pětkami, na ledě to začalo vřít.

Táborské ale už v páté minutě třetí třetiny po závaru před brankou zchladil Michal Popelka – 4:2. Ve 49. minutě zvýšil Goiš svým druhým gólem v utkání už na 5:2 a zdálo se být rozhodnuto. Kohouti ještě utkání zdramatizovali.

V 53. minutě jim vykřesal naději David Kellner, při závěrečné hře bez brankáře ale šance Tábora definitivně pohřbil ten, kdo středeční obrat načal – kapitán Zubrů Kudělka.

Stačí doma porazit Sokolov

Zubři tedy díky výhře 6:3 nepomýšlí na nic jiného než na vítězné zakončení sezony na domácím lědě.

Pokud se jim podaří Sokolov porazit, a to i v případě samostatných nájezdů, první liga bude v pátek znát nového účastníka.

V případě porážky však bude mít možnost urvat postup blíže Sokolov v posledním duelu kvalifikace doma s Táborem. Při bodové shodě o postupujícím rozhodují nejprve vzájemná utkání, až poté přichází na řadu skóre.

„V pátek nás čeká vyvrcholení sezony, bude se hrát o vše. Víme ale, že Sokolov je velmi silný soupeř. Nečeká nás nic lehkého, musíme hrát minimálně šedesát minut na sto procent a odevzdat na ledě úplné maximum," pověděl na závěr Daniel Faltýnek.

HC Tábor – HC ZUBR Přerov 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 4. Matušík (Mařík), 22. Černý (Mařík, Kellner), 53. Kellner (Seidl) – 31. Kudělka (Popelka, Zbořil), 40. Goiš (Zbořil), 40. Dostálek, 45. Popelka (Polák), 49. Goiš (Dostálek), 60. Kudělka (Popelka).

Rozhodčí: Pražák, Smitka – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Krätzer (Tábor) 5 minut + do konce utkání, hráčská lavice (Tábor) osobní trest do konce utkání – Osina (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Střely na branku: 22:38. Diváci: 3791.

Tábor: Klestil – Černý, Havran, Kanov, Hájek, Heršálek, Hlaveš, Kolomý – Kellner, Boháč, Seidl – Kratzer, Matušík, Mařík – Blažek, Březina, Zayml – Pechánek, Šimák, Kratochvíl – Dvořák. Trenér: Tomáš Matušík.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, Vlček, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek – Popelka, Šebek, Šťastný – Sakrajda, Procházka, Kolář – Málek, Blinka, Kratochvíl. Trenér: Petr Dočkal.