Na druhý Havířov ztrácejí čtyři body a stejný počet bodů mají k dobru před svými pronásledovateli Prostějovem a Vsetínem. Dnes už konečně nastoupí před svými fanoušky a od 17 hodin přivítají Uherské Hradiště.

„Střetli jsme se s týmy ze spodku tabulky a naší povinností bylo vítězit. Hráli jsme ale na jejich hřištích, kde bodovat není jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. S osmi body jsme samozřejmě spokojeni, ale všichni kolem nás také vítězí, takže musíme dál bojovat,“ pověděl kouč Zubrů Pavel Sedlák.

V tomto týdnu na svou vlastní žádost opustil přerovskou kabinu ne příliš vytěžovaný útočník Jiří Goiš a namířil si to do Hodonína, kde už ve středu v dresu Drtičů nastoupil proti Žďáru nad Sázavou a dokonce hned vstřelil branku.

Trenérům v Porubě chyběli ještě další forvard Jan Kolář a obránce František Pospíšil, kteří jsou nemocní a hrát nebudou ani dnes proti Uherskému Hradišti.

Chybět bude na levém křídle Brančíkovy formace i Matěj Blinka, ten totiž nastoupí za šumperské Draky v první lize. „Blinka bude hrát v sobotu za Šumperk proti Ústí nad Labem. Zkouší ho jen na tento jeden zápas. Na jeho místě nastoupí nejspíš Vladimír Kočara nebo z juniorky David Šťastný,“ pronesl Sedlák.

Dobrou zprávou je naopak po dvouměsíční absenci zaviněné nataženými vazy v koleni návrat Lukáše Menšíka, který hrál už ve středu v Porubě, kde vstřelil branku na 2:2. Nastoupit by měl i dnes.

Zatímco Zubři mají na svém kontě 69 bodů a pokoukávají po druhém místě, Uherské Hradiště má úplně jiné starosti. Z posledních sedmi utkání zvítězilo pouze jednou a bojuje společně s Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem o jedno volné místo v první osmičce zaručující play-off.

Jasně neproduktivnějším hráčem týmu ze Slovácka je Petr Sakrajda, který ve 28 zápasech nasbíral 40 bodů za 14 branek a 26 asistencí. Zatím nejvíce odchytaných minut mezi třemi tyčemi má Hynek Kůdela, který nastoupil i v posledním utkání s Valašským Meziříčím a chytat by tedy podle všeho měl i na přerovském ledě.

Bilance těchto soupeřů v letošní sezoně hovoří pro Zubry, kteří vyhráli všechna tři utkání. A stoprocentně bodovat proto chtějí i dnes. „Budeme se snažit více bruslit, hrát podstatně aktivněji než v minulých zápasech, chodit do koncovky a co nejdříve rozhodnout. Nepřipouštíme si jakoukoliv ztrátu bodů,“ prohlásil sebevědomě kouč Sedlák.

Úvodní buly dnešního souboje mezi Přerovem a Uherským Hradištěm bude vhozeno v 17 hodin.

STATISTIKY

Zápasy v minulém kole

HC RT TORAX PORUBA – HC ZUBR PŘEROV 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Chaloupka (Seidler), 26. Pavlačka (Matějný, Seidler) – 18. Kotásek (Hanák, Krajíček), 28. Menšík (Kotásek, Hanák), 33. Vlček (Brančík), 52. Blinka (Ditrich).

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 44. Sakrajda (Hrabec) – 4. Rác (Haas, Vlachynský), 8. Ovšák (Černý, Martiník), 29. Ovšák (Balga), 51. Ambruz (Varga), 53. Knebl (Vašut, Varga).

Sestavy z minulého zápasu

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Faltýnek, Pala – Ferenc, Vlček – V. Sklenář, Krajíček – Kolařík, Sedlák, Kundrátek – Blinka, Brančík, Ditrich – Menšík, Hanák, M. Kotásek.

HC Uherské Hradiště: Kůdela – Šťastný, Jedlička, Sladký, Matula, Lažek – Rozhon, Sakrajda, Horehleď, Kříž, Hrabec, Sekerka, Matějka, Červenka, Křemeček, Ondra, M. Rapant.

Vzájemné zápasy v sezoně

HC Uherské Hradiště – HC ZUBR Přerov 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

HC ZUBR Přerov – HC Uherské Hradiště 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

HC Uherské Hradiště – HC ZUBR Přerov 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Zápasy 39. kola 2. ligy, sk. Východ (28. a 29. ledna): Přerov – Uherské Hradiště, Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí, Opava – Havířov, Karviná – Prostějov, Vsetín – Poruba.