„Mám obavu, že to nebude zdaleka jen čtrnáct dní. Je to věc, se kterou my nic nenaděláme. Až to přijde a budeme zase moct dělat to, co nás živí a baví, musíme být připravení,“ řekl hlavní trenér Vladimír Kočara.

Dle původního plánu dostali Zubři po duelu s pražskou Slavií minulou sobotu týden volna. Do hlavní role se tak opět dostal kondiční trenér Jakub Fryč, který hráčům nastavil režim. Co bude v dalším týdnu nucené pauzy?

„Budeme to řešit přes víkend. Musíme reagovat na aktuální situaci a nařízení. Chtěli bychom příští týden začít trénovat,“ nastínil sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Ve hře je stále varianta, že také hokejisté dostanou od vlády výjimku z krizového opatření. Ta by mohla povolit trénink profesionálních hráčů. „Záleží, jak to dopadne. Pokud by to nevyšlo, tak bychom museli dodržovat opatření a řešili bychom možnost tréninku po skupinkách,“ uvedl Pavel Hanák.

Jiná situace pochopitelně panuje u mládeže. Ani přerovské juniorce či dorostu se nevyhnuly problémy spojené s koronavirem a různými karanténami. Zubři však vychovávají i ty nejmenší děti. Ani ty aktuálně nechodí do školy.

„Chtěli jsme trénovat mimo led, ale je to složité i kvůli jinému počasí. Kluci samozřejmě budou mít domácí úkoly, potřebujeme i spolupráci s rodiči. To nejdůležitější je, abychom si všichni zachovali čistou mysl a přemýšleli pozitivně. Abychom se sem co nejdřív ve zdraví vrátili. Tohle je něco, co tento svět nezažil. Opravdu nevím, co bude. Všem přeji hlavně zdraví a čistou mysl,“ vzkázal ještě před začátkem pracovního týdne Vladimír Kočara, sportovní manažer mládeže.

KRÁL VLÁDNE STATISTIKÁM

Co se A-týmu týče, nabízí se během pauzy alespoň menší pohled do statistik. V těch individuálních nelze z Přerovanů přehlédnout obránce Filipa Krále. Ten naplnil veškerá očekávání a s 10 body (2+8) je dokonce nejproduktivnějším ze Zubrů.

Žádný bek v Chance lize nenasbíral bodů více, stejně je na tom akorát kolínský Jakub Husa. Filip Král tráví na ledě v průměru přes 25 a půl minuty na zápas, za což mu patří v lize třetí místo mezi hráči s alespoň pěti starty.

Už v listopadu dle původních prognóz mohl Filip Král společně s dalšími hráči Zubrů (Radek Kučeřík, Jan Štefka, Martin Ryšavý) zamířit do zámoří. Současná situace ale odletu za velkou louži příliš nenahrává.

„Řešíme to s agenty. Vše bude záležet na situaci v zámoří. Je možné, že tady zůstanou déle,“ připustil Pavel Hanák. To by pro Zubry paradoxně byla jedna z dobrých zpráv.

Z útočníků Přerova již tradičně dominuje Roman Pšurný (3+6), díky nedávnému probuzení je hned v závěsu za ním s pěti góly a třemi asistencemi nejlepší střelec týmu Vlastimil Dostálek.

OBLÍBENÁ DISCIPLÍNA? BULY

Týmové statistiky jsou pochopitelně vzhledem k různému počtu odehraných utkání zkreslené. Přesto můžeme pozorovat některá zajímavá čísla.

Tradičně diskutovaným tématem jsou přesilovky. Při těch si Zubři nevedou vůbec zle. S procentuálním využitím nad 23 procent jim patří páté místo. Pět ze šesti přesilovkových gólů přitom zařídila elitní Pšurného formace, na modré (většinou) s Králem a Hrabalem, která také na ledě tráví v této situace jednoznačně nejvíc času.

V přípravě se řešila špatná hra Přerova v oslabení. V lize už je to jiná, také zde Zubři hájí páté místo s necelou úspěšností 87 procent.

Vůbec nejlépe z celé ligy je na tom Meo na vhazování. O výbornou úspěšnost 56,9 procenta se starají hlavně Darek Hejcman (62,93) a Roman Pšurný (58,59).

Ještě jedna zajímavost na závěr – Zubři by mohli více střílet. Ve frekvenci vyslaných pokusů jim patří místa v polovině tabulky, ať už se jedná o střely na branku (8. místo), nebo o jakékoliv puky vyslané na soupeřovu klec (Corsi, 11. místo).