„Byl to zápas spíše bojovný, než krásný. Nám k lepšímu výsledku chybělo to, že jsme se nenutili do střelby, netlačili jsme se do brány, a chyběly nám emoce, které jsme měli až v závěru,“ hodnotil utkání trenér Přerova Vladimír Kočara.

V první třetině si oba týmy zahrály přesilovou hru. Zubři tu svou nevyužili, zato Azet byl stejně jako po většinu utkání nebezpečnějším týmem a Jan Maruna tečovanou střelou poslal domácí do vedení.

Nutno říct, že potrestané vyloučení Šimona Kratochvila bylo vzhledem k nastolenému měřítku sudích hodně přísné.

Nepříliš pohledné utkání pak rozpoutalo v havířovské Gascontrol Aréně emoce až v závěru třetí třetiny. Radek Číp byl nejspíš za neadekvátní protesty směrem k rozhodčím vyloučen na dvě plus deset minut za nesportovní chování. S tím Přerované hrubě nesouhlasili a dokonce chvíli odmítali nastoupit do hry.

TŘI GÓLY V ZÁVĚRU

Vlastní oslabení sice Zubři přežili, na vyrovnání ale měli už jen něco málo přes tři minuty a když už zkusili hru bez gólmana, Jakub Kotala jim zasadil okamžitý druhý úder.

Jenže hned vzápětí havířovského gólmana Stezku překvapilo šikovné zakončení beka Jakuba Kubeše a 108 vteřin před koncem to bylo zase jen o gól.

Avšak přišla druhá power play Přerova a druhý zásah produktivního havířovského forvarda Kotaly. Zubři tak museli domů s prázdnou.

„První třetina byla z naší strany vlažná. Druhá s třetí už byla dobrá, ale nebyli jsme produktivní. V tom nás domácí předčili,“ dodal Vladimír Kočara.

Přerované nicméně nemají důvod před play-off klesat na mysli. Třetí Vsetín sice stáhl ztrátu na sedm bodů, druzí Zubři však mají stále vše ve svých rukou. V sobotu se vypraví na led sedmých Litoměřic.

AZ Residomo Havířov – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Maruna (Baláž, Malina), 58. Kotala (Procházka, Němec), 60. Kotala (Chroboček) – 59. Kubeš (Hejcman, Moučka). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Gančarčík, Lukš. Vyloučení: 1:2, navíc Číp (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 1108.

Havířov: Stezka – Dajčar, Chroboček, Rašner, Malina, Mrowiec, Černý, Matai – Vrána, Němec, Kotala – Bednář, Baláž, Bambula – Bernovský, Maruna, Fridrich – Procházka, Cihlář, Danielčák. Trenér: Jiří Režnar.

Přerov: Petrásek – Krisl, Kubeš, Bodák, Zbořil, Šnajnar, Weinhold – Goiš, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – M. Kratochvil, Berger, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.