„Musíme být vděční a pokorní za každý bod v této soutěži, která je letos strašně vyrovnaná," poznamenal na úvod přerovský trenér Petr Dočkal.

Ten pro utkání postrádal silné útočné duo Michal Popelka – David Šťastný. Oba v pátek v Praze nastoupili za Zlín proti Spartě. Chyběl také bek Lukáš Vágner, toho si zase stáhla brněnská Kometa.

Úvod sobotního střetnutí patřil domácím. Ve velké šanci se ocitl v 11. minutě Michal Hlinka. Vloni ještě extraligový útočník Vítkovic ale v úniku ideálně nezkrotil puk a Horčička dobře zasáhl. Nebezpečně vyhlížela i přesilovka AZetu ke konci prvního dějství, na gól si ale diváci museli počkat až do začátku druhé třetiny.

Hned po příchodu z kabin dotlačila puk za Horčičku asi největší osobnost v havířovském dresu Jan Maruna.

Pak se ale začali do tlaku čím dál více dostávat Zubři. Odměnou jim byl gól ve vlastním oslabení. Milan Procházka po dorážce srovnal na 1:1.

„Dnes to bylo kvalitní utkání, od druhé třetiny jsme začali hrát to, co jsme chtěli," zmínil se kouč Přerova.

V závěrečné dvacetiminutovce se hrál dobrý hokej. Z šancí se ujala až další dorážka hostů chvilku po nevyužité přesilovce pět na tři. Tentokrát uplatnil své proporce na brankovišti Jakub Ferenc. Přerované tak ve 49. minutě začali vážně pomýšlet na zisk všech bodů, což by se jim podařilo teprve podruhé v sezoně.

Tyto plány Havířov zhatil až v 58. minutě, když puk za skvělého Horčičku doklepla další opora domácích Daniel Štumpf. Po chybě Zubrů před brankou se tak opět šlo do prodloužení tři na tři.

Přerovský brankář, který chytal poprvé ve zbrusu nové modrožluté masce, i zde hosty držel. Rozhodnout tak mohl Matouš Kratochvíl, když ukázkově vymetl pavučiny v horním růžku gólmana Laca.

„Oba gólmani chytali výborně. Prodloužení tři na tři je atraktivní pro diváky, pro nás trenéry už méně. Nám se po jedné povedené střele povedlo zvítězit. Velký dík patří našim fanouškům, že nás přijeli do Havířova povzbudit," chválil Petr Dočkal.

Přerovany nyní čeká ta nejtěžší prověrka. Už v pondělí totiž dorazí do MEO Arény vedoucí Kladno. Utkání startuje v 18 hodin.

AZ Havířov – HC Zubr Přerov 2:3p (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Maruna (Haas, Dvořáček), 58. Štumpf (Pechanec, Korím) – 37. Procházka (Pšurný, Ferenc), 49. Ferenc (Sikora, Plášek), 64. M. Kratochvíl (Král).

Rozhodčí: Mikula – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1792.

Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, Seman, Petran, Korím – Maruna, Haas, Dvořáček – Hlinka, Bednář, Kotala – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Meidl, Matula, Gřeš. Trenér: Štefan Mikeš.

Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Král, Sikora – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík – Š. Kratochvíl, Dvořák, Ižacký. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.