Na konci prosince se totiž rozeběhne akce „Srdce Zubra bije pro ženy" zaměřená na boj proti rakovině prsu.

„V rámci projektu Srdce Zubra jsme připravili projekt „Srdce Zubra bije pro ženy". Po vzoru zámořských soutěží, kdy se jedná o podporu boje proti rakovině prsu, připravujeme speciální sadu dresů s růžovými prvky. V těchto dresech odehrajeme zápas s Českými Budějovicemi osmadvacátého prosince," prozradil generální manažer HC ZUBR Přerov Lubomír Svoboda.

Mamma HELPnezisková organizací, která sdružuje ženy s diagnózou rakoviny prsu a jejímž cílem je pomáhat každé pacientce s takovou diagnózou bez ohledu na to, zda se ke sdružení v budoucnu aktivně připojí či nikoliv.

Samotný duel s Motorem tedy nabídne kromě atraktivního zápasu zpestření pro diváky. Ti mohou nějakou korunkou na projekt přispět. Překoná se vybraných 12 000 Kč pro Movember?

Ženy a dívky mají vstup zdarma

Jisté je, že ženy a dívky budou mít na tento mač vstup zdarma.

Připravena je i soutěž, návštěvníci MEO Arény, kteří se obléknou do růžova, navíc budou mít po skončení zápasu jedinečnou možnost přijít na ledovou plochu pro společné foto s týmem.

„Také se bude nabízet horký čaj nebo punč. Výtěžek z prodeje půjde na tuto charitativní akci," doplnil manažer Zubrů.

Přerovští hokejisté tedy budou znovu bojovat i mimo led pro dobrou věc. Samotné exkluzivní dresy půjdou do charitativní aukce na webu www.sportovniaukce.cz.

„Věříme, že nás fanoušci v tomto podpoří. Aukce bude probíhat během měsíce ledna, protože čtvrtého února je Světový den boje proti rakovině. K tomuto datu bychom chtěli vybranou částku předat organizaci Mamma HELP," upřesnil Svoboda.

A jak vlastně budou „růžové" dresy vypadat?

„Hledali jsme variantu a přiznám se, že žlutá s růžovou nebyla úplně šťastná kombinace. Budeme hrát ve tmavých dresech, takže jsme Budějovice požádali, aby přijely ve světlých dresech. Nastoupíme tedy k tomuto zápasu mimořádně v tmavé sadě. Nedá se říct, že žlutou nahradí růžová, dresy budou trošku jiné. Budou bez reklam sponzorů, ale s prvky odvolávajícími se na akci Srdce Zubra žije pro ženy," řekl na závěr Lubomír Svoboda.

Soutěž o víkend v peugeotu

Konec roku tedy bude pro fanoušky přerovského hokeje velice zajímavý.

Den před Silvestrem navíc Zubři hostí dalšího velkého soupeře – Kladno. Také toto utkání bude obohaceno o jedinečnou soutěž.

Její vítěz získá od partnera klubu vůz Peugeot. Sice jen jeho zapůjčení na víkend, ale kdo by se neprojel?

Zápasový program Zubrů do konce roku:Šumperk – Přerov úterý 22. prosince, 18.00
Přerov – České Budějovice pondělí 28. prosince 18.00
Přerov – Kladno středa 30. prosince 18.00