„Byl to náročný zápas s dobře bruslícím a organizovaným soupeřem. Nepomohli jsme si přesilovkami, taky jsme nevyužili některé gólové šance,“ hodnotil duel asistent přerovského trenéra Jakub Grof.

Frýdek dělal domácím od začátku problémy hlavně díky dobrému bruslení, i proto byl pro Zubry důležitý gól na 1:0. Po pěti minutách hry tečoval Goišovu střelu od modré Šimon Kratochvil, který tak oslavil 25. narozeniny svým sedmým gólem v sezoně.

Nové pravidlo do jisté míry zapříčinilo o chvíli později vyrovnávající trefu. Jaroslav Moučka se i po napomenutí provinil proti pravidlům a hosté svou přesilovku využili. Na konci rychlé kombinace byl David Kofroň.

Ve druhé třetině se hrál rychlý hokej nahoru a dolů bez vyložených šancí, z domácích byl blízko gólu Jiří Goiš, který se do sestavy vrátil po šestizápasovém distancu za faul na slávistu Jiřího Doležala. Také Petrásek v přerovské kleci se ale musel činit.

Přerované dostali v úvodu třetí třetiny možnost přesilovky, tu však nesehráli dobře a duel byl tak nadále naprosto otevřený. Velkou šancí ve 51. minutě pohrdl z mezikruží Jakub Navrátil. Domácí si tak stejně jako v předešlém utkání ve Vsetíně zahráli prodloužení.

V tom po minutě a čtvrt fauloval Michal Popelka a Frýdek dostal velkou možnost na rozhodnutí. V oslabení ve třech proti čtyřem ale Zubry skvěle podržel gólman Petrásek. Na schovanou střelu Hamana už však nemohl reagovat.

„Mrzí mě, že když už jsme ubránili oslabení čtyři na tři, dostali jsme pak gól po menší chybě. Frýdek tam má spoustu mladých kluků, dobře jim zachytal gólman. Byl to hokej nahoru a dolů. Byť padly jen dvě branky, nebyl to špatný hokej,“ ohlížel se Jakub Grof.

Zubři tak zůstávají v tabulce Chance ligy na třetím místě. V náročném programu pokračují už ve středu, kdy zajíždí do Havířova. V sobotu pak doma přivítají Sokolov, čímž zakončí první část soutěže.

HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek 1:2p (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Š. Kratochvil (Goiš, Černý) – 17. Kofroň (Kafka, Mikulík), 64. Haman (Stuchlík, Tomi). Rozhodčí: Čech, Skopal – Kráľ, Měkýš. Vyloučení: 4:3, navíc Šnajnar (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 1403.

Přerov: Petrásek – Černý, Krisl, Kubeš, Hrabal, Weinhold, Šnajnar – Plášek, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Indrák, Süss, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.

Frýdek-Místek: Malík – Stránský, Haman, Kovář, Michálek, Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Hladonik, Kofroň – Tomi, Stuchlík, Mikulík – Eret, Przybyla, Klimša – Nestrašil, Motloch, Matěj. Trenér: Vlastimil Wojnar.