„Vzhledem k těžké situaci, která teď kvůli koronaviru je, jsme se nakonec s Pavlem Hanákem dohodli na nové roční smlouvě. V Přerově jsem vyrůstal a mám tady rodinu i přítelkyni, takže jsem za to rád, že budu doma dál pokračovat,“ řekl Zbořil pro klubový web.

Rozhodování tak možná pomohl i fakt, že u řeky Bečvy zůstává také extraligová volejbalistka Lucie Zatloukalová, se kterou Zbořil tvoří pár.

Zubři tedy mohou nadále počítat s asistentem kapitána, který v uplynulé sezoně nasbíral v 55 duelech 20 kanadských bodů (4+16) a stanovil svůj osobní rekord. Jeho výkonnost navíc stále jde nahoru a to už za sebou má i 19 extraligových duelů v dresu Zlína.

„Miky se vypracoval v jednoho z lídrů týmu. Je naším odchovancem a je pro nás důležité, že zůstává. Našli jsme společnou řeč, i když zájem o něj byl i jinde. Měl by jednoznačně navázat na povedené sezony a pomoci týmu k dobrým výsledkům,“ řekl k nejnovějšímu podpisu sportovní manažer Přerova Pavel Hanák.

Na soupisce Zubrů tak momentálně figurují jeden brankář, čtyři obránci a dva útočníci.

Lukáš Klimeš
Zachrání Zubry střídavé starty? Vyjednali i Klimeše

KÁDR ZUBRŮ:

Odchody: Lukáš Klimeš (Kometa Brno), Michael Petrásek, Jakub Kubeš (Vítkovice), Martin Weinhold (Karlovy Vary), Jakub Navrátil (Olomouc), Matouš Kratochvil (Pardubice), Jan Berger

Mají smlouvu: Mikuláš Zbořil, Roman Pšurný, Jiří Krisl, Daniel Indrák, Tomáš Dřímal, Michal Postava, Matyáš Gréč