Zubří obrat z 1:3 na 4:3 odstartoval zkušený Milan Procházka, který dobře ví, jak může být podobná výhra před chvilkou volna důležitá.

„V reprezentační pauze se nám bude lépe dýchat. Jako parta si sedneme na nějakou večeři, dáme nějaké pivo, pokecáme si a rozebereme dosavadní sezonu. Řekneme si, jak bychom asi měli hrát po přestávce. V hlavách si od hokeje i od sebe trošku odpočineme. Abychom se na ten hokej zase těšili,“ prozradil čtyřicetiletý forvard hned po sobotním utkání s Rytíři.


Cesta za druhou výhrou nad aspirantem na postup do extraligy byla trnitá, Zubři nebyli spokojeni hlavně s první částí zápasu.

„První třetinu jsme neodehráli podle našich představ. Od druhé třetiny jsme začali plnit to, co jsme chtěli. Přestože jsme dostali gól na 3:1, tak jsme začali být lepším týmem. Vyhrávali jsme souboje jeden na jednoho. Celý tým hrál výborně,“ nezapomněl Procházka ani na své spoluhráče.

Vyvrcholení a pointa celého zápasu pak byla nezapomenutelná. Přerované s Kladnem prakticky stejně, dvě vteřiny před koncem, ztratili body 30. prosince 2015. Karta se obrátila.

„Ten závěr? To bylo o štěstí. Před dvěma lety bylo na jejich straně, teď se to obrátilo k nám. Kluci tam krásně napadali a Jirka to trefil. To je prostě hokej, to se stane. Tomu zápasu by slušela remíza, ale my jsme měli štěstí,“ usmíval se mistr extraligy z roku 2009.

Někdo by řekl, že v MEO Aréně se odehrálo něco mezi nebem a zemí, ostřílený forvard ale na podobné věci nevěří.

„Určitě to byla jen náhoda. S Kladnem jsou to zkrátka vždy skvělé zápasy. Oni hrají hokej, výborně bruslí. Tým musí být na takové zápasy stoprocentně připravený, tam když se poleví, tak je těžké proti takovému soupeři hrát,“ poznamenal se sedmi góly nejlepší střelec Zubrů.


MOVEMBER? NÁŠ MODEL JE JIRKA GOIŠ

Stejně jako celý tým jej v průběhu listopadu čeká pěstování kníru, což dobře zná z předešlých dvou sezon. Řeč tedy přišla pochopitelně i na charitativně prospěšnou událost.

Na přerovském zimáku v sobotu profesionální holiči z olomouckého barber shopu upravovali zájemcům vousy.

Jak je na tom s návštěvou podobných salonů Milan Procházka?

„Za prvé už jsem plešatý. A vousy mi rostou tak nějak středně. To spíš Jirka Goiš, který je takový náš model a má spoustu vlasů a spoustu vousů,“ smál se přerovský tahoun.

Po rozhovoru vyrazil za zbytkem týmu, nejspíš na zmíněnou večeři a nějakého toho točeného Zubra. Zbytek reprezentační přestávky chce Procházka strávit aktivně.

„Odpočinu si, ale chci chodit běhat a trénovat. Nechci se jen válet. Potřebuji být po přestávce připraven v plné síle. Není dobré nic nedělat,“ uzavřel desetinásobný reprezentant.