Přerov - (AKTUALIZOVÁNO - 3x video) Druhou důelžitou výhru ve čtvrtfinálové sérii play-off proti Valašskému Meziříčí si Zubři připsali v neděli. Zatímco sobotní zápas vyzněl jednoznačným způsobem, druhé klání bylo dlouho dramatické a rozhodnutí přišlo až během poslední pětiminutovky.

2.3.2008

Zubři v play-off s Valašským Meziříčím.Foto: DENÍK/David Klein

Domácí vstoupili do utkání aktivně a už při prvním střídání si dvě zajímavé příležitosti vytvořila Hanákova formace. Bobři zahrozili Tesaříkem, který se dostával k úniku, ale byl faulován. O chvíli později měli i domácí výhodu přesilové hry, ovšem skóre se neměnilo.

Obránce Palu vzápětí dvakrát poslal na zem Štraub, jenže rozhodčí k překvapení všech jej za jasný faul nevyloučil. Rozladěnost domácích hráčů měla nejspíš vliv na to, že neuhlídali Tatarčíka, který svůj samostatný únik proměnil – 0:1.

Zubři však aktivní hrou dočkali vyrovnání. Dvě sekundy před první přestávkou rozjásal početnou návštěvu Čech.

Na začátku druhé třetiny se Kamil Rajnoha prodral až k bráně a Krumpoch musel řešit hned dvě jeho střely. V devětadvacáté minutě se Přerovu naskytla dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Když se ale domácím podařilo usadit v pásmu, tak byl poněkud přísně vyloučen Hanák.

Láníček měl plno práce během 36. minuty, kdy musel při oslabení řešit několik nebezpečných střel. V závěru třetiny mohl na stranu Zubrů strhnout vedení Rusek, ale z blízka Krumpocha překonat nedokázal.

Třetí dějství zahájil svou šancí Ditrich. V ještě zajímavější situaci se ocitl Kamil Rajnoha, ale ani on na gólmana nevyzrál. V padesáté minutě rozhodčí poslal Zubry do třech, když přísně potrestal Jelínka a následně i Ditricha. Pokus Štrauba rozezvučil horní konstrukci branky.

Zubři v čele s Láníčkem další výraznější ohrožení branky nepřipustili, a dokonce mohli v oslabení udeřit. Sprušil však svůj samostatný únik nezužitkoval.

V 55. minutě už přišel radostný okamžik, když Čech podruhé rozsvítil červené světlo – 2:1. V poslední minutě si hosté vzali time-out a v čase 59.22 zahájili hru bez brankáře. Jelínek následně do prázdné branky definitivně pojistil výhru Zubrů.

Závěr utkání se nesl v nedisciplino­vanosti hostů. Vůdcem celého problému byl Štraub. Jeho chování zapříčinilo mezi hráči rozmíšku, z čehož pramenil trest ve hře pro domácího Palu. Hlavník viník celé situace Štraub zůstal nepochopitelně bez sankce.

„Dnes bylo Valašské Meziříčí velmi nepříjemné. Chtěli za každou cenu vyhrát a to bylo při hře vidět. Pokud jsou na puku a dostanou se do přesilovek, tak jsou hodně nebezpeční,“ uvedl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Meo má už v úterý možnost na ledě soupeře sérii ukončit. Zápas začíná v 18 hodin. Na tento fakt navazují i slova trenéra: „Chtěli bychom sérii ukončit co nejdříve, ale víme, že to bude těžké. Budeme určitě vycházet ze zajištěné obrany a pokusíme se využívat brejkové hráče. Uvidíme, jak se bude samotné utkání vyvíjet,“ dodal.

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 19:58 Čech (K. Rajnoha), 54:20 Čech (Hruška), 59:47 Jelínek (Hanák, Faltýnek) – 14:09 Tatarčík (Růčka). Diváci: 2000.

HC ZUBR Přerov: Láníček – Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš – Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Sprušil, Ditrich, Šťastný, Rak, Frieb, K. Rajnoha, Chlup, Čech, Kupec.

V sobotu na volejbal, v pondělí zadarmo na hokej! Zubřice a Zubři nadělují

FOTOGALERIE / Extraligové volejbalistky a prvoligoví hokejisté HC Zubr Přerov vůbec poprvé v historii spojí své síly. A to vše pro dobrou věc.

Řidička v Přerově zabrzdila před náklaďákem, skončila v nemocnici

Ke střetu osobního a nákladního vozidla došlo v pondělí po osmnácté hodině v Olomoucké ulici v Přerově.

Přerovskem se prohnal silný vítr, shazoval stromy a zvedal střechy

FOTOGALERIE / Vyvrácené stromy, strhané dráty elektrického vedení nebo srolované plechové střešní krytiny. Řádění silného větru zejména během noci na úterý zaměstnávalo hasiče po celém Olomouckém kraji.

Koncert na Štědrý den bude, slibuje Pavel Novák. Kde?

O tradiční koncert Pavla Nováka na Štědrý den nebudou Přerované ani letos ochuzeni. A zpěvák už odtajnil místo, kde si budou moci lidé jeho písničky poslechnout. „Koncert se uskuteční před Galerií Přerov a jeho začátek je v deset hodin dopoledne,“ prozradil Pavel Novák.