Na domácím ledě si bez větších potíží poradili s týmem Valašského Meziříčí, kterému dokázali nastřílet pět branek. Michal Láníček navíc za svá záda nepustil ani jednu ze střel a připsal si „shotout“.

Zahájení zápasu mělo slavnostní charakter. Zástupci pivovaru Zubr předali domácím Meofans novou vlajku a o krátký proslov se postaral primátor města Jiří Lajtoch, který zároveň vhodil symbolické první buly zápasu.

Lepší start do utkání si domácí přát nemohli. Krupoch neudržel střelu Koláře (v oficiálním zápise je ale uveden Jelínek) a Ditrich už neměl problém nepokrytý puk doklepnout do branky – 1:0. Slibnou šanci si vytvořil aktivní Rusek, jež vybojoval za brankou kotouč. Dostal se sice až před brankáře Krumpocha, ale ten mu v poslední chvíli hokejkou vypíchnul puk.

Bobři zahrozili Ašerem, který nebezpečně tečoval před Láníčkem jednu ze střel. V 6. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry. Největší šanci Štrauba dokázal přerovský gólman lapačkou vytáhnout mimo branku. Zanedlouho proti němu neuspěl ani Pavlas. Domácí si závar vytvořili při své druhé přesilovce během čtrnácté minuty. Po přesné kombinaci Rusek našel Faltýnka a Krumpoch musel proti jeho střele zasahovat. Hosté mohli udeřit z přečíslení, ale Vaněček mířil pouze do Láníčka.

Do první šance prostřední třetiny se dostal hostující Pavlas, avšak na domácího gólmana nevyzrál. Meo mohlo vnést do svých řad klid po brejku dvojice Kolář – Sprušil, ale druhý jmenovaný našel střelou pouze připravenou lapačku Krumpocha. Ve 26. minutě už přišla zasloužená odměna v podobě druhého gólu. Při dobývání branky se puk nakonec po zásahu Čecha doklouzal za brankovou čáru a dvougólové vedení bylo na světě.

Během necelé půlminuty však putovali na trestnou lavici Rak s Faltýnkem a rázem tu byla pro hosty přesilovka pět na tři dlouhá 105 sekund. Zubrům se dařilo dobře bránit, nepustili soupeře k výrazným šancím a Láníček si několik střeleckých pokusů pohlídal. Po sérii vyloučení dodal do svých řad potřebný klid Bauer, který povedenou střelou nedal hostujícímu brankáři příliš šancí – 3:0.

V polovině zápasu se i Přerovu naskytla zkrácená dvojnásobná početní výhoda, nicméně z ní pramenila pouze šance Ruska, jenž se pokoušel tečovat jednu ze střel. Hosté oslabení tedy přečkali a dále se snažili s výsledkem něco udělat. Štraub málem využil zaváhání Bauera. Na druhé straně z poklidného výletu Paly se Krumpoch musel pořádně protáhnout. Ve 36. minutě se při vlastním oslabení ocitlo v úniku duo Ditrich – Sprušil, ale zakončit se jim nepodařilo. Prvně jmenovaný dokázal i posléze nasbírat několik cenných sekund, když držel puk mimo dosah soupeře.

V úvodu poslední třetiny se Láníčka pokoušel překvapit Tatarčík, ale bez úspěchu. Po pěti minutách hry se v brejku ocitl Hanák s Jelínkem, ale jejich kombinaci chyběla větší přesnost. V devětačtyřicáté minutě se pro Meo naskytla druhá dvojnásobná početní výhoda a po střele Paly svítilo červené světlo počtvrté. Za tři minuty později Láníček v poslední chvíli hokejkou uchránil svou svatyni před dotírajícími Bobry. Přerov odolal v dalším oslabení dvou hráčů v poli a v poslední minutě navýšil díky Ruskovi konto vstřelených branek již na pět. První zápas čtvrtfinálové série tedy domácí zvládli na výbornou.

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valašské Meziříčí 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 0.41 Ditrich (Jelínek), 25.07 Čech (Ditrich), 28.48 Bauer (Šťastný), 49.56 Pala (Sprušil), 59.38 Rusek (Hanák, Jelínek).

Vyloučení: 11:11. Využití: 2:0. Buly: 39:41. Poměr střel: 42:39. Diváci: 1700.

Sestava HC ZUBR Přerov: Láníček – Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš – Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Sprušil, Ditrich, Šťastný, Rak, Frieb, K. Rajnoha, Chlup, Čech, Kupec.

Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov, po utkání řekl: „První třetina byla vyrovnaná a hosté až do stavu 3:0 byli pořád nebezpeční. Bylo tam spoustu vyloučení a soupeř hrál poměrně dost přesilovek. Dnes můžu pochválit brankáře Láníčka, protože v důležitých momentech utkání nás podržel a také obránce Faltýnka a Rajnohu. Udělali jsme první krok, ale myslím si, že Valašské Meziříčí svoje poslední slovo rozhodně neřeklo. Bude to ještě hodně těžká série.“

Tak pokračuje v Přerově druhým utkáním již dnes do 17 hodin.

Přijďte podpořit Meo na cestě za úspěchem!