Co je pro Přerov důležité, zkušený forvard odkroutí za MEO už sedmou sezonu v řadě. Klub v úterý oznámil, že si Doležala pojistil i pro další ročník.

„Člověk je tady za ty roky spokojený. O to těžší má pak rozhodování, jestli se nepřiblíží domovu,“ řekl Tomáš Doležal pro klubový web. Návrat do Prahy, kde člen úspěšné hokejové rodiny vlastní dům, je tématem posledních několik sezon. Zatím ale vítězí Zubři.

„Už v lednu jsem přišel za Pavlem Hanákem, že bych v Přerově rád pokračoval. Chtěl jsem to mít vyřešené co nejdřív, abych měl jistotu skrz rodinu, zařizování a podobně,“ vysvětlil.

„Čím dřív máte vyřešenou další sezonu, tím lépe. Máte pak i větší klid na práci. Kór s rodinou, řešením školek a dalšího ubytování se vám nechce čekat do poslední chvíle,“ prozradil.

Doležalovi se v Přerově vyhýbají zranění, paradoxně však letos chyběl na důležité předkolo s Frýdkem-Místkem. „Mrzí mě to. Poznamenalo mě to i na zápasy proti Třebíči, necítil jsem se stoprocentně zdravý,“ přiznal.

Pokud zdraví vydrží, je možné, že v novém ročníku překoná metu 300 zápasů za Přerov, překoná (podle serveru Eliteprospects.com) borce jako Radek Vodička nebo Antonín Sprušil a přiblíží se bývalému parťákovi z jednoho útoku Romanovi Pšurnému.

„Zranění se mi teď vyhýbají a jsem rád, že vynechávám minimum zápasů. Pokud to tak půjde dál, mohl bych to zvládnout,“ řekl závěrem Tomáš Doležal.

Přerované zveřejnili zatím pět jmen, které budou v týmu působit i v příští sezoně. Smlouvu mají kromě Doležala brankář Michal Postava, obránce Robert Černý a útočníci David Březina s Danielem Indrákem.

Daniel Indrák
Indrák čtvrtým Zubrem na soupisce pro příští sezonu