Do střetnutí Meo opět nevstoupilo tou pravou nohou. Tentokrát prohrávalo již po devatenácti sekundách, když akci dva na jednoho zakončil Michal Bartošek. Od první inkasované branky uteklo jen sedmnáct sekund a Michal Láníček lovil kotouč ze sítě podruhé - trefil se Ondřej Podešva, který loni odehrál sedm utkání v přerovském dresu. Domácím se vzápětí naskytla příležitost hrát 35 sekund přesilovou hru pěti proti třem. Největší šanci si vypracoval Ditrich. Prokličkoval se až před branku, položil si gólmana, ale kotouč za jeho záda se mu propasírovat nepodařilo.

V čase 4.50 opět hořelo před domácí brankou, čehož využil Podešva - 0:3. V osmé minutě se ve stoprocentní gólové šanci objevil domácí Jelínek, ale gólman Štůrala kotouč neuvěřitelně vyrazil lapačkou z brankové čáry. V polovině úvodní dvacetiminutovky měli Jestřábi výhodu přesilové hry. Piecha poslal přihrávku napříč brankovištěm a Michael Procházka již věděl, kam s pukem - 0:4. O dvě minuty později hrálo také Meo přesilovku, ale málem inkasovalo. Samostatný únik musel zachraňovat až Láníček. A aby toho nebylo v první části málo, tak se hosté prosadili ještě jednou, když z kruhů skóroval Martin Holý. V závěru si vytvořili šanci i žlutomodří, ale Zbranek se z bezprostřední blízkosti neprosadil.

Od druhé třetiny se začal hrát o poznání vyrovnanější hokej a gólově se prosadili také domácí. V čase 28.09, v poslední sekundě přesilové hry, se trefil Jan Kolář a snížil na 1:5. V závěru prostřední části si udělal Ditrich z protihráčů kužely, ale kotouč mu v poslední chvíli sklouzl z čepele.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se trefil prostějovský Jan Korotvička a bylo to znovu o pět branek. V 51. minutě se v jestřábí kleci vystřídali gólmani. Štůrala si šel odpočinout a příležitost dostal Vodička. Moc se ale nepředvedl. V čase 55.00 se Sprušil zbavil kličkou obránce a zavěsil nad lapačku – 2:6. Přesně za dvě minuty vybojoval aktivní Sprušil puk u hrazení, předložil jej Kolářovi a ten svou druhou brankou završil gólový učet utkání. Půl minuty před koncem hrací doby vyzkoušel domácí kouč power-play, ale nic vážnějšího se již na ledové ploše nestalo.

Branky: 28.09 Kolář (Ditrich), 55.00 Sprušil (Pala), 57.00 Kolář (Sprušil) - 0.19 Bartošek (Piecha), 0.36 Podešva, 4.50 Podešva (Fojtík), 9.27 Procházka (Piecha), 15.26 Holý (Nahlík), 43.38 Korotvička (Babický)
Vyloučení: 7:13. Využití: 0:2. Diváci: 600.

Sestavy - Přerov: Michal Láníček (Zdeněk Krejčí) - Petr Bauer, Daniel Faltýnek, Radomír Pala (C), Petr Hruška, Mario Sertič, Filip Tomáš - Petr Jelínek, Pavel Hanák, Pavel Rusek - Antonín Sprušil, Marek Ditrich, Jan Kolář - Filip Kupec, Radim Zbranek, Marek Frieb - Tomáš Školoud, Jiří Kašpar, Vladimír Sedlář.

Prostějov: Štůrala - Procházka, Suchý, Podešva, Kumstát, Karlíček, Kořínek, Novák, Babický, Bartošek, Piecha, Fojtík, Korbela, Škumát, Korotvička, Tománek, Melicharčík, Holý, Minařík, Vaněk, Nahlík.

přerovský trenér

Leoš Zajíc: „S oběma zápasy jsem spokojen až na tu první třetinu proti Prostějovu. To se ale dalo čekat, protože kluci hráli s Pardubicemi skoro nad svoje možnosti. Dnes to od druhé třetiny vypadalo dobře. Hráli jsme docela solidně na to, co mají kluci za sebou. Budeme ale ještě hledat nějaké posily, protože máme jen tři kvalitní obránce a musíme to prostě nějak doplnit.“

Vítězem miniturnaje Zubr cup se tedy staly Pardubice, které dvakrát vyhrály. Druhé místo patří s jedním vítězstvím Prostějovu a třetí skončil s nulou bodů na kontě Přerov.