Rozhodl se pověsit brusle na hřebík a v Praze nastoupit do nového zaměstnání.

Právě nabídka práce v oblasti informačních technologií je hlavním důvodem konce kariéry teprve 26letého beka. „K tomu se sešly loňská operace ramene, finanční stránka a teď koronakrize,“ prozradil Běhal pro klubový web.

Běhal se řadí k úspěšnému přerovskému ročníku 1994 stejně jako Mikuláš Zbořil, bratři Kratochvilové či Vlastimil Dostálek. Kromě Zubrů nastupoval také za mládež Třince a Karlových Varů v juniorské kontinentální MHL. Nechyběl ani v reprezentačních výběrech U18, U19 a U20.

„Těžko vypíchnout jednu věc. Domácí mistrovství světa osmnáctek, Vary, seniorské starty za Přerov, Maďarsko, spousta kamarádů a zážitků spojených s hokejem. Rád budu vzpomínat na celé to období,“ uvedl Jiří Běhal.

Vloni se s bronzovou medailí na krku vracel z maďarské Erste ligy. Ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži se ale tolik neprosazoval. Celkem za přerovský A-tým odehrál v 1. lize 46 utkání s bilancí jedné branky a tří asistencí. O soutěž níž v dresech Břeclavi, Nového Jičína a Valašského Meziříčí zaznamenal 137 zápasů, nastřílel 15 gólů a přidal 34 asistencí.

Jiří Běhal získal v bronzovou medaili v maďarské Erste Lize
Zimák mezi stodolami i dvojnásobný plat. Běhal strávil rok v maďarské lize