„Mně se tento počin svazu líbí. Pro druholigové kluby, které jsou stabilizované a mají zájem postoupit do první ligy, je to určitě dobrá zpráva," zmínil Vladimír Kočara, trenér juniorů. A kde vidí hlavní pozitivum? „Dříve bylo nutné ještě vyhrát baráž, ale teď je to už jasně dané. Klub na tom může postavit svou strategii. Je to správné rozhodnutí," doplnil.

Souhlasný názor na tuto změnu má i jednatel klubu Lubomír Svoboda, který ale připustil, že ho tento krok svazu poměrně překvapil.

„Ani nevím, co k tomuto rozhodnutí vedení svazu vedlo. Má to své pro i proti. Je to spravedlivější v tom, že vyhraji soutěž a postupuji," uznává.

Hlavním otazníkem podle něj je to, jaké si klub stanoví priority.

„Roli hraje následně i stránka ekonomická, zdali klub je finančně dostatečně silný na to, aby šel do vyšší soutěže. Pro ty kluby, které mají zájem postupovat, je to určitě velký přínos," uvedl. V Přerově tohle aktuálně neřeší.

„Pro kluby z nižší soutěže je to rozhodně dobrá motivace do sezony. Odpadá výhoda pro kluby z vyšší ligy, které měly více času se na baráž připravit. Myslím si, že tohle může výrazněji nabudit i samotné hráče," řekl Petr Dočkal, trenér týmu mužů.