Modrožlutá síla se naplno ukázala v posledních devíti zápasech, kdy Zubři pokaždé bodovali. Sedmkrát z toho navíc byla vítězná radost. Výsledek? Díky 22 získaným bodům (a celkem 42 z 20 duelů) Přerovu patří třetí místo tabulky Chance ligy, bod za druhými Litoměřicemi.

Odpočatý tým chce po pauze navázat na skvělé výkony, které režírovala nejlepší obrana celé soutěže v čele s famózními brankáři. Úspěch stojí a padá také s hrou prvního centra Romana Pšurného, který potvrzuje pověst jednoho z nejvšestrannějších centrů a je dokonce druhým nejlepším střelcem soutěže.

SLAVIA POTŘEBUJE ZABRAT

Proti Slavii však Zubry určitě nečeká nic jednoduchého. Pražané sice před pauzou padli vysoko 2:7 v Českých Budějovicích, předtím ale porazili venku Jihlavu a nebýt prohry v Litoměřicích, měli by šňůru šesti výher v řadě.

Sešívaní jsou si navíc dobře vědomi důležitosti dalších utkání. V tabulce jim patří sedmé místo a setrvání v elitní osmičce je klíčové i pro takové týmy, jako jsou Jihlava, Prostějov či Frýdek-Místek. Ti všichni hladově ze zálohy čekají na zaváhání.

„Vždycky, když přijde hodně lidí, tak se nám hraje parádně a žene nás to dopředu. Budeme rádi, když nás v důležitých zápasech podpoříte,“ mobilizuje fanoušky na klubovém webu Slavie kapitán Jan Novák.

Do Přerova se asi slávisté nepohrnou, na zářijový duel v Edenu ale Přerované nebudou vzpomínat rádi. Zubry vynuloval osmnáctiletý Roman Málek. „Domácím stačilo málo k tomu, aby získali tři body,“ kroutil tehdy hlavou trenér Vladimír Kočara.

O prohře 0:3 v září rozhodla špatná produktivita. Tu zkusí domácí dnes od 18 hodin vylepšit.