Po skvělé úvodní části ligy Zubři výsledkově tápali, jako by přišlo menší uspokojení a Přerovští potřebovali vidět, jak se na ně zbytek tabulky bodově dotahuje.

„Nemluvil bych úplně o uspokojení. Každá sezona má nějaký vývoj. Tým opravdu třicet kol šlapal naplno. Ty porážky teď prostě byly, my jsme šli dál. Jsme rádi, že jsme dnešní zápas vyhráli i pro lidi, kteří přišli, přestože je teď i hokeje spousta v televizi. Moc jim děkujeme,“ vzkázal příznivcům asistent trenéra Zubrů Jakub Grof. Během svátečního čtvrtka si do Meo Arény nicméně našlo cestu 1262 diváků, což je nejméně v sezoně.

Kočicova premiérová trefa

Po první třetině ale mohli být s výsledkem spokojeni. Skóre otevřel při přesilovce přesnou střelou Jakub Navrátil. Jonáš Kočica pak svým prvním gólem mezi dospělými zvýšil na 2:0.

„Vybruslil jsem z obranného pásma, Jirka Krisl dobře vystřelil. Stál jsem před bránou a našlo mě to,“ řekl Kočica ke své premiérové trefě. „Puk už od kustoda mám,“ dodal s úsměvem.

V prostředním dějství Zubři rozhodli. Druhou přesilovku v utkání využil díky teči další dobré Krislovy střely Jakub Kubeš. Ten se trefil poprvé od svého dvougólového představení z úvodního kola proti Prostějovu.

Ve 34. minutě využil chyby litoměřických Roman Pšurný, který své sólo zakončil perfektně a bylo to už 4:0. Kališníci už se v závěrečné dvacetiminutovce zmohli pouze na snížení. Čisté konto Michaelu Petráskovi odčaroval Lukáš Doudera.

Konečně bojovnější výkon

„Prohráli jsme tři utkání po sobě a myslím si, že proto ta první třetina nebyla úplně dobrá. Pomohli jsme si ale přesilovkami. Ve druhé třetině jsme přidali dva góly a ve třetí jsme si to pohlídali. Ten výkon byl bojovnější než v zápasech předtím, myslím, že díky tomu jsme vyhráli,“ zmínil Jakub Grof.

Jeho tým by se nyní rád naladil opět na vítěznou vlnu.

„Samozřejmě v to doufáme. Taky víme, že sezona je hodně dlouhá a zápasy jdou rychle po sobě. Kluci si užili Vánoce a pozítří hrajeme znova,“ uzavřel Grof.

V sobotu 28. prosince Zubry čeká těžký duel v Chomutově, s rokem se rozloučí v pondělí 30. prosince na domácím ledě duelem s pražskou Slavií.

HC Zubr Přerov – HC Stadion Litoměřice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Navrátil (Krisl, Kubeš), 19. Kočica (Dvořák, Krisl), 24. Kubeš (Krisl, Navrátil), 34. Pšurný (Navrátil) – 50. Doudera (Havelka, Sklenář). Rozhodčí: Cabák, Obadal – Hanzlík, Novák. Vyloučení: 3:7, navíc Voženílek (Litoměřice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 1262.

Přerov: Petrásek – Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Běhal, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Svoboda, Dvořák, Kočica. Trenér: Vladimír Kočara.

Litoměřice: Škorpík – Marcel, Walter, Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, Sklenář, Kropáček. Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.