„Je sice pravda, že jsme letos už hráli spolu několikrát, ale pořád je to ten samý Prostějov, bude to znovu boj," pověděl před derby Pavel Sedlák, hlavní trenér HC ZUBR Přerov.

„Derby je zápas, kde se každý maximálně vyhecuje. V Přerově bude hodně diváků, tam si ani nemůže dovolit cokoliv odfláknout. Nechceme dostat šest gólů a jet domů s brekem. Musíme hrát poctivě zezadu a čekat na chyby Zubrů," poodkryl plány prostějovského mužstva útočník Robin Ševčík.

Derby je vždycky derby

„Derby je vždycky derby. Přirovnal bych to k bojům mezi Vsetínem a Zlínem, ti dvacet let bojovali proti sobě na všech úrovních. Prostějov s Přerovem je vyhecovaný zápas a bude to tak i za deset let. Vždycky to půjde až na krev a navíc to má kvalitu zápasu v play-off. Každý hráč se na tato utkání těší víc než na ostatní," líčil Ševčík.

Jak Zubři, tak ani Jestřábi v posledních zápasech zrovna neoplývali úspěšnými výsledky, a proto své bodové ztráty zajisté budou chtít v sobotním duelu kompenzovat. Zubři z posledních šesti zápasů vydolovali 11 bodů. Mrzet je musí hlavně domácí porážka s Havířovem, po které přišli o prvním místo, a také prohra v prodloužení ve středečním klání v Novém Jičíně.

Jisté je, že domácí nebudou v kompletní síle, což může Prostějovu nahrávat do karet. Do utkání by dle posledních zpráv neměli zasáhnout Daniel Faltýnek ani Pavel Hanák, kteří laborují se zdravotními problémy.

„Oba nebyli vůbec na ledě, takže do utkání určitě nebudou k dispozici," prozradil kouč Sedlák. Velkým otazníkem je případný start gólmana Martina Vojtka. „Martin trénuje, uvidíme, zda-li se bude cítit ve formě být připraven na zápas. Jirka Sklenář, který ho v bráně aktuálně zastupuje, chytá dobře a potvrzuje, že je kvalitním náhradníkem," pokračoval.

Prostějovská krize

Prostějovští v novém roce dokázali vyhrát jen jedinkrát, což zapříčinilo odskočení Přerova a Havířova. Ve středečním zápase nestačili Jestřábi ani na poslední tým soutěže Valašské Meziříčí. Problémy v obraně se ještě prohloubily, navíc se přestalo dařit i střelcům. Zlomem může být právě duel se Zubry.

Trenér Zachar má hlavu plnou starostí, ke krizi Jestřábů se přidávají i zranění. Po Novosadovi a Kolibárovi přišel Prostějov o další oporu, a to Davida Zachara. Ten musel se zraněným ramenem na operaci a pro tuto sezonu dohrál.

„Teď si musím vše urovnat v hlavě. V klidu si o tom promluvit s hráči. Znova to bude o jednoduchosti a důvěře. Hrát zabezpečeně zezadu a dovolit si něco vepředu. Nejdůležitější je aby si kluci začali věřit," myslí si prostějovský kouč Zachar.

Bitva o Hanou

Bitva s Přerovem slibuje zajímavou podívanou. Jestřábi mají možnost ukončit sérii svých nezdarů na ledě největšího rivala.

„Pokud nás podrží gólman a zvládneme solidně odehrát první třetinu, tak si myslím, že máme šanci na úspěch. Nesmíme nastoupit zakřiknutí a nechat Přerov hrát, to bychom na to těžce doplatili," uzavřel Zachar.

Jasný cíl mají stanovený také Zubři.

„Budeme chtít zlomit to prokletí, kdy domácí tým obvykle derby prohrává," řekl před večerním střetnutím lodivod domácích Pavel Sedlák.

„Důležité bude hrát hlavně zodpovědně bez nějakých hloupostí v obraně. Musíme se vrátit k naší poctivé hře a výkonu, kterým zápas dotáhneme k vítězství," uvedl závěrem kouč Přerovanů.

Ostře sledované derby odstartuje v Meo aréně v sobotu s úderem 17. hodiny.