Zásadní změny byly vidět na složení útočných formací. Kapitán Tomáš Sýkora se posunul do třetí lajny vedle Moučky a Tomiho. První útok hrál ve složení Doležal – Pšurný – Sikora.

„Výsledkově to v poslední době nebylo to pravé ořechové, takže jsme přeskupili útočné i obranné řady. To je jedna věc. Taky se nám začínají vracet hráči po zranění, i na tyto změny musíme reagovat. Už jsme chtěli tu výsledkovou mizérii zlomit,“ přiznal trenér Přerova Petr Dočkal.

A právě trio nové elitní formace se postaralo o důležitý první gól utkání. Díky dobrému tlaku do brány otevřel v 10. minutě skóre Marek Sikora.

Herně nepříliš atraktivní druhá třetina pak přinesla jedinou branku. O tu se postarala nová posila Zubrů Vojtěch Tomi. Ten nahazoval před bránu, kde číhal Tomáš Sýkora a šikovnou tečí zvýšil na 2:0. „Měli jsme u nich ve třetině zámek, drželi jsme se na puku, z toho to pramenilo. Dával jsem to dolů po bráně, ať třeba není protiútok. On si s tím výborně poradil,“ uznal Vojtěch Tomi.

Po nepříliš povedeném angažmá v Porubě se vítkovickému útočníkovi zatím v Přerově líbí. „Parta v kabině je super, hokejově jsou na tom taky dobře. Zatím super,“ usmíval se po utkání.



Zubři si pak hlídali vývoj utkání a ve třetí třetině přidali další dvě branky. Jedinou nerozluštěnou tajenkou pak v závěru bylo, zdali Lukáš Klimeš udrží druhé čisté konto v sezoně. A stalo se.

„Musím dneska pochválit všechny od gólmana po celý tým. Kromě druhé třetiny, kdy soupeř hodně otevřel hru a měl tam nějaké šance, tak jsme to zvládli. S tímhle soupeřem se těžko vyhrává, dokazují to poslední zápasy, kdy se zvedl,“ upozornil kouč Dočkal.

Přerované po výhře 4:0 poskočili na sedmé místo tabulky. Ve středu pak hostí v těžkém duelu vedoucí Jihlavu. „Je to jiný styl hokeje. Jihlava je tam, kde v soutěži patří. My si myslíme, že to bude zápas s nábojem, budeme se snažit co nejlépe připravit, uvidíme, jak to zvládneme,“ uzavřel Petr Dočkal.

HC Zubr Přerov – HC Benátky nad Jizerou 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Sikora (Pšurný, Doležal), 22. Sýkora (Tomi, Čáp), 44. Doležal (Pšurný, Sikora), 48. Novotný (Hejcman, Goiš). Rozhodčí: Obadal, Veselý – Lukš, Bubela. Vyloučení: 2:5, navíc Moučka (5 minut + do utkání), Špaček (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 1532.

Přerov: Klimeš – Novotný, Zbořil, Pala, Černý, Malina, Čáp – Doležal, Pšurný, Sikora – Procházka, Hejcman, Goiš – Moučka, Sýkora, Tomi – Mašín, M. Kratochvil, Š. Kratochvil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Benátky: Pařík – Kunst, Kolmann, Maier, Havlín, Žůrek, Niko, Aubrecht – Teplý, Šír, Průžek – Špaček, Najman, Rychlovský – Wiencek, Burda, Čech – Cikhart, Žemba. Trenér: Jiří Kudrna.