„Byl jsem překvapený, zrovna jsem obědval a zaskočilo mi,“ usmíval se Zbořil, který svůj vysněný start v Brně proti Kometě navíc korunoval gólovou asistencí.

Mikuláši, kdy jste se dozvěděl, že naskočíte za Zlín?
Vůbec jsem nevěděl, že něco takového přijde. V úterý jsem byl na obědě a přisedl si ke mně Hany (Pavel Hanák, sportovní manažer HC Zubr Přerov, pozn. red.), že je možnost, že bych ve středu mohl hrát za Berany. Narychlo mi vyřídil střídavý start a ve středu ráno už jsem šel ve Zlíně na rozbruslení. To jsem ale ještě nevěděl, jestli nastoupím. Čekalo se, jestli do zápasu bude moct naskočit Dalibor Řezníček. Nakonec to dopadlo tak, že hrát nemohl.

Jaká byla vaše reakce, když jste se od Pavla Hanáka dozvěděl takovou informaci?
Byl jsem překvapený, jedl jsem a zaskočilo mi. Chvilku mi trvalo, než mi to došlo.

Přeci jen, jste nejproduktivnější obránce Zubrů a už Roman Pšurný vtipkoval, že chcete do extraligy. Pomýšlel jste na nejvyšší soutěž?
Když se vám daří, tak vás napadne, že byste si to chtěl zkusit zahrát, ale nějak jsem nečekal, že to přijde tak brzo. Nebo brzo, přeci jen je mi dvacet čtyři. Už jsem nad tím přemýšlel od začátku sezony, že letos bych se tam chtěl podívat alespoň třeba na jeden zápas.

A ono to vyšlo, přitom to ještě není tak dávno, kdy jste přemýšlel o zahraniční in-line hokejové kariéře.
Říkal jsem, že až mě vyvolají přerovští fanoušci a až si zahraju extraligu, tak skončím. Tak ještě uvidím, budu si to muset nějak rozmyslet (směje se). Už vloni nebo předloni jsem přemýšlel, že bych skončil a šel hrát do ciziny. Zvažoval jsem nějaká pro a proti. Už tenkrát jsem si svým způsobem věřil, že jednou bych se do extraligy mohl podívat. Řekl jsem, že tomu ještě dám, byl jsem pořád mladý a byla by to škoda. Jsem rád, že jsem se takhle rozhodl a zahrál si tam teď.

Přišel den D, jak jste se cítil? Byla tam nervozita?
Popravdě jsem byl víc nervózní den předem a ráno. To jsem se v pět probudil a už jsem nemohl spát. Ale po rozbruslení ve Zlíně a když už jsme přijeli do Brna, tak jsem si to pak jen užíval. Ani jsem nebyl nervózní, to spíš bývám, když hraju nějaké derby v Přerově. Na to, že jsem čekal, že to pro mě bude hrůza, tak jsem byl v klidu.

Jak jste se cítil v zápase? Jak vám seděl extraligový hokej?
Je to první zápas, bůh ví, každý tým hraje jinak. Já jsem ale byl rád, že jsem dostal tu šanci, což je pro mě základ. Návyky, které mám z Přerova, jsou trošku jiné, než to, co se hraje ve Zlíně. Systém je jiný, jsou tam jiné parametry v obranném pásmu nebo při rozehrávce. Ale musím říct, že v pohodě, fakt jsem čekal, že to pro mě bude větší záhul.

Dokonce jste vše okrášlil asistencí, jak se to seběhlo?
Viděl jsem, že obránce Komety je pod tlakem, že to má na bekhend a asi to vyhodí po mantinelu. Naštěstí to vyhodil tak blbě, že útočník to nedojel a stál u mantinelu, takže jsem tam měl dálnici k bráně. Viděl jsem, že tam jsou naši dva hráči, tak jsem vystřelil a šťastně se to odrazilo. Kluci říkali, že už bych neměl nikdy chodit, že mám bod na zápas, že bych si to pokazil (směje se).

Dostal jste od trenérů Zlína nějakou zpětnou reakci?
Po zápase vůbec. Mluvili k týmu, já jsem se pak sbalil, jeli jsme do Zlína, tam jsem se vytočil s báglem do Přerova, kde mi zamkli zimák, takže jsem věci sušil v obýváku a ráno jsem šel na trénink. Vůbec nevím, jak to bude nebo nebude pokračovat, ani jak jsem na ně zapůsobil v zápase.

Přeci jen, naskočil jste do derby ve Zlíně, jak jste si užil atmosféru a vše kolem?
Ta aréna je nádherná, lidi, to bylo něco neskutečného. Musím říct, že když hrajeme na Vsetíně, tam se mi hraje hůř, je tam taková bouřlivější atmosféra. Tady to bylo takové klidnější. Ale nikdy jsem nehrál před tolika lidma. Nejvíc bylo snad v Budějovicích. Takže to byl takový můj divácký rekord. Bylo to krásné. Kolem hokeje vše profesionální, různé vítání hráčů, fotky, animace, je to pěkné.

Zpátky do „zubří“ reality. V sobotu vás čeká právě v Českých Budějovicích souboj s lídrem tabulky. S čím do toho půjdete a už jste viděli retro dresy reprezentace, v nichž do utkání nastoupíte?
Dnes (ve čtvrtek, pozn. red.) jsem šel do šatny a Hany mi dres ukazoval. Jsou jednoduché, ale pěkné. Bude to svým způsobem zajímavé, že budeme mít červenou sadu dresů, což je pro nás nezvyk. Jinak to ale bude zápas jako každý jiný. Těžký, protože tam se hraje blbě. Motor před svými fanoušky bruslí, napadá, snaží se uhrát každý zápas. Každý bod bude zlatý.

Pomohla vám čtyřdenní zápasová pauza?
Já si myslím, že celkově ano. Těch zápasů teď bylo hrozně moc, ještě navíc bude. Alespoň den úplného volna bez tréninku tam byl, odpočinuli jsme si, musíme jít do toho znova naplno.