Zavřel jsme oči, vystřelil a spadlo to tam, říká bek Ferenc po vítězné brance

Přerov /FOTOGALERIE/ – Svou zatím životní trefu si schoval přerovský obránce Jakub Ferenc na ten správní okamžik. V druhém semifinálovém souboji na domácím ledě totiž rozhodl v prodloužení o vítězství Zubrů 4:3 a vyrovnání série na 1:1. „Užívám si to. Je to vlastně mé první play-off, co hraji pořádně v základu,“ říká šťastný střelec.

2.3.2012

Přerovský obránce Jakub FerencFoto: DENÍK/David Klein

Divákům jste předvedli pěkný hokej se spoustou šancí, zápletkou v poslední třetině a vítězstvím v prodloužení. Jak to vypadalo na ledě?

Na soupeře jsme celkem vletěli, určitě jsme měli lepší vstup do utkání než u nich. Nebyl to tak ubojovaný hokej jako s Opavou. Karviná hraje rozhodně techničtěji, což si myslím, že nám vyhovuje. Série s Opavou nám vzala hodně sil.

Dnes jsme to doma zvládli a teď je zase krok na nich. Věřím, že v Karviné máme hodně velkou šanci, abychom uspěli, vrátili se domů a popřípadě před svými fanoušky sérii ukončili.

Hráli jste zodpovědně a Karvinou do šancí moc nepouštěli. Ta ovšem vytěžila z minima maximum.

Nějaké šance měli, napadalo jim to tam ve třetí třetině. Jejich gólman má ovšem už druhý zápas obrovské štěstí, protože příležitostí jsme si vypracovali víc než dost. Když budeme hrát zodpovědně zezadu a pohlídáme si tu jejich první lajnu, tak věřím, že máme velkou šanci na úspěch.

Kdybyste dnes prohráli, tak určitě kvůli druhé třetině a hromadě neproměněných, řekl bych až stoprocentních šan­cí.

Je fakt, že koncovka nám dělá trochu problémy, i v prvním kole s Opavou jsme se venku vždy trápili. Musíme ale střílet a střílet, ono to tam nějak napadá. Iláš nemůže chytit všechno, není to reprezentační gólman.

Jak vám bylo po těle, když to Karviná ve třetí třetině najednou během dvou minut otočila a rázem jste prohrávali 2:3?

Nějak jsem to nevnímal. S klukama jsme si věřili, že to ještě otočíme a nebudeme muset ani do prodloužení. Ale buďme rádi, že nám to tam spadlo v tom nastavení.

Stal jste se hrdinou večera a v čase 62:52 vstřelil vítěznou branku Zubrů. Jak byste tu akci popsal?

Honza Kolařík s Petrem Sakrajdou výborně zabojovali v útoku, natahali na sebe snad všechny čtyři hráče a já jsem zůstal na středu úplně sám. Navíc bylo signalizované vyloučení, takže soupeř se snažil rychle získat puk. Dostal jsem od „Sakiho“ (přezdívka Petra Sakrajdy, pozn. red.) přihrávku, zavřel oči, vystřelil a spadlo to tam.

Oslavy jste si pak řádně užíval.

Je to paráda. Play-off, naší fanoušci…něco neskutečného. Užívám si to. Je to vlastně mé první play-off, co hraji pořádně v základu.

Co teď v Karviné? Můžete mít i mírnou psychickou výhodu, jelikož Olejáři budou doma pod tlakem.

Přesně tak. Teď je krok na nich, zase oni si teď musí držet domácí stadion. Určitě si budou vědomi, že když doma prohrají a pojedou k nám, tak to nebudou mít vůbec jednoduché. Dlouhou dobu už si totiž každý držíme své stadiony. Ideální by bylo v sobotu vyhrát a pak to doma ukončit.

SOUVISEJÍCÍ: Srovnáno! Zubři v prodloužení skolili Karvinou

Nahravá se anketa
2.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 32 000 Kč Řidiči tahačů Řidič MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 32000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadavky: ŘP sk. C + E, praxe alespoň půl roku. Své životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email!. Pracoviště: Spex, spol. s r.o. - provozovna, Mlýnská, č.p. 229, 751 03 Brodek u Přerova. Informace: Rostislav Spáčil, . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 240 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18240 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce v sobotu i neděli. , , Požadavky:, Vyučení v oboru kuchař/ka, praxe ve školním, dietním a závodním stravování vítána. Praxe min 5 let v oboru kuchař/ka. Vyžadujeme ochotu, komunikativnost, vysoké pracovní nasazení, odolnost vůči stresu, schopnost pracovat ve velkém kolektivu, loajálnost, samostatnost., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) poštou nebo na e-mail: asistentka@zssprerov.cz,, - telefonicky na čísle 725 571 646 nebo 581 701 551- paní Helena Vaňková. Pracoviště: Zařízení školního stravování přerov, kratochvílova 30 - pracoviště přerov, Kabelíkova, č.p. 3217, 750 02 Přerov 2. Informace: Helena Vaňková, +420 581 701 551. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 17 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Švadlena. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracovní doba 6,00 hod - 14.30 hod.., , Nabízíme: , Osobní ohodnocení, stravenky, práce v čísté, nově rekonstruované dílně. , , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - paní Helena Skřičková:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: skrickova@ardon.cz;, - telefonicky (pracovní dny od 06,00 do 14,30hod.) na čísle 581 250 061;, - osobně na adrese místa výkonu práce, , Místo výkonu práce: ARDON SAFETY s.r.o., Tržní č.p. 2902/14, 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Ardon safety s.r.o., Tržní, č.p. 2902, 750 02 Přerov 2. Informace: Helena Skřičková, +420 581 250 061. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 18 000 Kč Obsluha strojů a zařízení na betonové výrobky Obsluha výrobní linky - výstupní kontrola. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, výstupní kontrola a třídění výrobků., , Požadavky:, praxe ve výrobní společnosti výhodou; průkaz jeřábníka, vazače nebo řidiče motorového VZV výhodou; dobrý zdravotní stav., , Nabízíme:, Závodní stravování nebo stravenky, pravidelné čtvrtletní prémie stabilizační a motivační povahy., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: radek.vacula@presbeton.cz. Pracoviště: Presbeton nova, s.r.o. - pracoviště slavíč, 753 61 Hranice 4. Informace: Radek Vacula, +420 581 616 236.

Krajský přebor na videu

Krajský přebor na VIDEU! Podívejte se na sestřihy 7. kola

Hokejisté Prostějova (v černém) proti Přerovu
59

Výpomoc v brankovišti Klouček: Na začátku byla trošku nervozita

Viktorka se lepší, ve Frýdlantu ale opět padla. Už to musíme zlomit, věří kouč

Ani napoosmé to nevyšlo. Fotbalisté Přerova stále čekají na první divizní výhru, jejich výkony přitom mají vzestupnou tendenci. Na půdě aktuálně už druhého týmu soutěže ve Frýdlantu nad Ostravicí prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Dětmarovice s exligovými hráči na Kozly neměly, dostaly čtverku

FOTOGALERIE / Po nejhorším výkonu v dosavadním průběhu divize se dokázali rychle oklepat a na domácím hřišti v obměněné sestavě opět zvítězit.

Zubři sestřelili Kadaň v první třetině a už jsou druzí!

Skvělá první třetina, poté už pohodlné vítězství. Hokejisté Přerova proti Kadani potvrdili roli favorita a na domácím ledě zvítězili 5:0. V tabulce Chance ligy se tak posunuli na druhou příčku, přitom mají o zápas méně než většina jejich konkurentů.