Zavřel jsme oči, vystřelil a spadlo to tam, říká bek Ferenc po vítězné brance

Přerov /FOTOGALERIE/ – Svou zatím životní trefu si schoval přerovský obránce Jakub Ferenc na ten správní okamžik. V druhém semifinálovém souboji na domácím ledě totiž rozhodl v prodloužení o vítězství Zubrů 4:3 a vyrovnání série na 1:1. „Užívám si to. Je to vlastně mé první play-off, co hraji pořádně v základu,“ říká šťastný střelec.

2.3.2012

Přerovský obránce Jakub FerencFoto: DENÍK/David Klein

Divákům jste předvedli pěkný hokej se spoustou šancí, zápletkou v poslední třetině a vítězstvím v prodloužení. Jak to vypadalo na ledě?

Na soupeře jsme celkem vletěli, určitě jsme měli lepší vstup do utkání než u nich. Nebyl to tak ubojovaný hokej jako s Opavou. Karviná hraje rozhodně techničtěji, což si myslím, že nám vyhovuje. Série s Opavou nám vzala hodně sil.

Dnes jsme to doma zvládli a teď je zase krok na nich. Věřím, že v Karviné máme hodně velkou šanci, abychom uspěli, vrátili se domů a popřípadě před svými fanoušky sérii ukončili.

Hráli jste zodpovědně a Karvinou do šancí moc nepouštěli. Ta ovšem vytěžila z minima maximum.

Nějaké šance měli, napadalo jim to tam ve třetí třetině. Jejich gólman má ovšem už druhý zápas obrovské štěstí, protože příležitostí jsme si vypracovali víc než dost. Když budeme hrát zodpovědně zezadu a pohlídáme si tu jejich první lajnu, tak věřím, že máme velkou šanci na úspěch.

Kdybyste dnes prohráli, tak určitě kvůli druhé třetině a hromadě neproměněných, řekl bych až stoprocentních šan­cí.

Je fakt, že koncovka nám dělá trochu problémy, i v prvním kole s Opavou jsme se venku vždy trápili. Musíme ale střílet a střílet, ono to tam nějak napadá. Iláš nemůže chytit všechno, není to reprezentační gólman.

Jak vám bylo po těle, když to Karviná ve třetí třetině najednou během dvou minut otočila a rázem jste prohrávali 2:3?

Nějak jsem to nevnímal. S klukama jsme si věřili, že to ještě otočíme a nebudeme muset ani do prodloužení. Ale buďme rádi, že nám to tam spadlo v tom nastavení.

Stal jste se hrdinou večera a v čase 62:52 vstřelil vítěznou branku Zubrů. Jak byste tu akci popsal?

Honza Kolařík s Petrem Sakrajdou výborně zabojovali v útoku, natahali na sebe snad všechny čtyři hráče a já jsem zůstal na středu úplně sám. Navíc bylo signalizované vyloučení, takže soupeř se snažil rychle získat puk. Dostal jsem od „Sakiho“ (přezdívka Petra Sakrajdy, pozn. red.) přihrávku, zavřel oči, vystřelil a spadlo to tam.

Oslavy jste si pak řádně užíval.

Je to paráda. Play-off, naší fanoušci…něco neskutečného. Užívám si to. Je to vlastně mé první play-off, co hraji pořádně v základu.

Co teď v Karviné? Můžete mít i mírnou psychickou výhodu, jelikož Olejáři budou doma pod tlakem.

Přesně tak. Teď je krok na nich, zase oni si teď musí držet domácí stadion. Určitě si budou vědomi, že když doma prohrají a pojedou k nám, tak to nebudou mít vůbec jednoduché. Dlouhou dobu už si totiž každý držíme své stadiony. Ideální by bylo v sobotu vyhrát a pak to doma ukončit.