Frýdek jste prakticky porazili už v první třetině. Čekali jste, že to zpočátku půjde tak lehce?

Samozřejmě, že ne (zasmál se). To jsme ani sami nečekali. Tři přesilovky a tři góly. Začátek nám opravdu vyšel perfektně.

Potom se ale Karviná zvedla a několikrát vám zatopila.

Polevili jsme. Nejspíš jsme si mysleli, že to bude snadné. Už během druhé třetiny bylo vidět, že to prostě nebude tak jednoduché. Zaplať pánbůh, že jsme nakonec ten zápas zvládli a máme tři body.

Jak osobně se vám vůbec hrálo? Přece jen to byl první zápas sezony.

(Zasmál se). Hrálo se mi v pohodě. Jako celkově to bylo těžké utkání. Za toho stavu 4:0 to vypadalo, že to bude jednoduché. První zápas je vždy takový seznamovací. Už to zkrátka není příprava, ale hraje se o body. Některé hráče to svazuje. Myslím si však to bude trvat maximálně tři kola. Já doufám, že se rozjedeme a i za stavu 4:0 budeme předvádět slušnou hru.

Ve středu vás čeká zápas v Opavě. Tedy na ledě nepříliš oblíbeného soupeře. Co od toho utkání očekáváte?

V Opavě se musíme prezentovat s úplně jinou taktikou a herní kázní než jsme předvedli teď doma s Frýdkem. Hlavně ve druhé třetině jsme seděli na druhé straně střídačky. Musíme hrát určitě jinak. Z Opavy se body snadno nezískají. Za ty dva roky, co jsem v Přerově, jsme tam vyhráli snad jednou. Bude to těžké utkání, a proto se musíme dobře připravit, abychom odtud něco přivezli.