Konečný výsledek krajského derby nakonec určila již první třetina, která šumperským hráčům hrubě nevyšla. Všude byli o krok pozadu a ve 4. minutě prohrávali už dvoubrankovým rozdílem.

Vítěznou trefu hostů pak měl na svědomí slovenský útočník Andrej Prísažný, jenž to ještě nedávno zkoušel právě v Šumperku.

V polovině úvodní periody přidal Přerov i třetí zásah. Záhy navíc domácí chybovali při vlastní přesilovce na modré čáře.

Hokejisté Přerova v přípravném utkání proti Šumperku.
Draci dali Zubrům šestku a lekci z produktivity

Na šumperského gólmana se tak řítil zcela sám jeden ze soupeřových hráčů, jenž sice nedal, hosté se však v pokračující nevýhodě prosadili o chvíli později - 0:4.

„První třetinu jsme totálně zaspali a zejména v této části nás Přerov jednoznačně přehrál. Lépe bruslil, byl důraznější a měl větší chuť do hry,“ prozradil Deníku trenér juniorky Mladých Draků Petr Rutar.

„V dalším průběhu hry jsme se sice dokázali herně trochu zlepšit, jenže jsme nedali gól, takže dnes rozhodně nemůžeme být spokojení,“ dodal lodivod šumperských juniorů.

Čtvrteční zápas poté v 57. minutě přerušilo rozbité plexisklo. Po dohodě obou trenérů byl následně tento duel předčasně ukončen.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Zubr Přerov 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Prísažný, 4. Dobša, 10. Šilhavý (Holík), 14. Dobša.

Šumperk: Ryšavý (33. Kašpar) – F. Cekr, Štrbík, Plhal, Holub, Blaháček, Koutecký, Netolický – Vogel, Polách, Drlík, Šembera, Kavan, Žižlavský, Ruda, Rusina, Fibigr, Ivashchenko.

Přerov: Horák - Billa, Němec, Holík, Hanák, Peluha, Šabršula, Kaprál – Dobša, Šimanský, Mynář, Rozsahegyi, Kolařík, Šilhavý, Hradil, Halík, Šafránek, Prísažný, Štibr, Brázda.