Páté místo tabulky si naprosto suverénním způsobem pojistili demolicí Benátek nad Jizerou v poměru 7:1. V play-off se tak Přerov může těšit na Rytíře pod velením legendárního Jaromíra Jágra.

Zubři rozdílem třídy ovládli hlavně druhou třetinu s Pojizeřany. Vyhráli ji 5:0 a takřka po celou dobu soupeře nepustili z jeho obranného pásma. Tři branky přitom vstřelili v přesilovce. Ve třetí dvacetiminutovce už domácí přeci jen polevili. Jediný gól pak inkasovali v oslabení tři na čtyři.

„Jsme rádi za vítězství, Benátky přijely s mladou sestavou, ale hlavně v poslední třetině hrály výborně. My jsme byli spokojeni s tou druhou, kde jsme nasázeli góly. Ten zápas se pak už samozřejmě jen dohrával,“ zhodnotil duel přerovský kouč Vladimír Kočara.

Jako generálku na ostré zápasy play-off proti Kladnu se souboj s třináctými Benátkami, za které v brance poprvé nastoupil šestnáctiletý dorostenec Pavel Čajan, pochopitelně chápat nedal.

„Při vší úctě k Benátkám, ten zápas neměl parametry play-off. Ale byly tam pasáže, kdy soupeř nehrál špatně, hlavně ve třetí třetině,“ zopakoval Kočara.

Hokejisté Přerova. Ilustrační foto
Zubři Na Lapači bez opor utnuli bodovou šňůru. Uzdraví se?

MATOUŠ KRATOCHVIL POMŮŽE PARDUBICÍM

Dobrou zprávou pro Zubry je, že oproti derby ve Vsetíně se do sestavy vrátili Tomáš Sýkora a Marek Sikora. Naopak Darek Hejcman a Mikuláš Zbořil stále nebyli k dispozici. To samé platí o Matouši Kratochvilovi, jehož si do sestavy stáhly extraligové Pardubice.

„To my nijak neovlivníme, Matouše už asi v našem dresu neuvidíme. Mikuláš by se měl zapojit do tréninku a u Darka je to s velkým otazníkem,“ naznačil Vladimír Kočara.

Velkou výzvou pro celý realizační tým bude příprava na kladenské Rytíře. Ti doma padli po samostatných nájezdech 4:5 s Litoměřicemi, díky čemuž kališníci proklouzli do play-off. První gól sezony zaznamenal i hvězdný Jaromír Jágr.
„Kladno není jen Jágr a Plekanec. Má velmi dobře poskládané mužstvo. Už od zítřka se Kladnu budeme věnovat, určitě nechceme končit ve čtvrtfinále,“ má jasno Vladimír Kočara.

První čtvrtfinále odehrají Zubři na ledě Rytířů v pátek od 18 hodin. Sobotní duel je na programu už od 16 hodin. Série se do Přerova přestěhuje v úterý a ve středu. Obě střetnutí se v MEO Aréně odehrají od 18 hodin.

HC Zubr Přerov – HC Benátky nad Jizerou 7:1 (2:0, 5:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Pšurný (Doležal, Navrátil), 12. Dvořák (Gago), 23. Pšurný (Novotný, Černý), 32. Pala (Sýkora, Malina), 33. Moučka (Š. Kratochvil, Goiš), 35. Malina (Weinhold, Tomi), 40. Davídek (Dvořák, Gago) – 51. Dlouhý (Bittner, Niko). Rozhodčí: Doležal, Pilný – Pechánek, Zedník. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 1470.
Přerov: Klimeš – Novotný, Černý, Pala, Pohl, Malina, Weinhold, Kleiner – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Moučka, Š. Kratochvil – Gago, Dvořák, Davídek. Trenér: Vladimír Kočara.
Benátky nad Jizerou: Čajan (33. Žajdlík) – Kovář, Niko, Had, Maier, Poizl, Charvát, Klodner – Cikhart, Bittner, Wiencek – Dlouhý, Burda, Šeliga – Klapka, Šafařovský, Žemba. Trenér: Jiří Kudrna.