Finálová série je obrovskou událostí pro hokejisty, ale ještě větší pro fanoušky. Přerovští i prostějovští fans si vrcholné derby naprosto užívají. Poprvé to bylo vidět právě na stadionu Jestřábů, kam se v pondělí přišlo podívat na čtyři tisíce příznivců ledního hokeje. Obdobně to vypadalo v Přerově, tamější MEO Aréna byla vyprodána.

Těšte se na celostadiónovou choreografii

V pátek na diváky čeká další velká podívaná, a to jak na ledě, tak mimo něj. Skalní fanoušci LHK Prostějov chystají další ze svých pověstných choreografii, tentokrát do ní chtějí zapojit celý stadion.Fanoušci Jestřábů

„Můžu říct, že to bude velká celostadiónová choreografie, ale to je tak vše co prozradím. Své tajemství ukážeme až před začátkem zápasu," zůstal tajemným jeden z pořadatelů uvítacích choreografií, který si nepřál být jmenován.

Skalní fanoušek prostějovských hokejistů také přiznal, že si finálovou sérii nesmírně užívá. „Je to prostě paráda. V pondělí přišlo přes čtyři tisíce dvě stě lidí. To nikdo z nás nečekal," připomněl obrovskou návštěvnost pondělního duelu člen fanklubu SK Prostějov 1913.

Ten se také zamyslel nad návštěvností během celé sezony: „Na druhou stranu mě mrzí, že si lidé na hokej vzpomenou až při finále z Přerovem. Je škoda, že na zápasy během roku mnohdy přišlo jen osm set diváků."

„Do neděle se rozhodne. Věříme vám a určitě vyhrajete."

Na přípravě pondělní choreografie, ve které byla zapojena celá východní tribuna a k vidění byly vlajky, šály, balonky i obrovské obrazce se podílelo osmadvacet lidí. V pátek má být fanouškovská příprava ještě větší. Skalní příznivci Jestřábů si chtějí hokej pořádně užít a také oslavit druhou výhru v sérii. Proto vzkazují hráčům: „Do neděle se rozhodne. Věříme vám a určitě vyhrajete."

Stejné přání jako fanoušci má i prostějovský kouč Petr Zachar: „Moc rádi bychom naplnili očekávání našich příznivců a v neděli celou sérii rozhodli. Nyní je důležité, aby všichni fanoušci stáli za týmem, ať se děje, co se děje."Prostějovští fans

Vysoké návštěvy a hlasitého skandování si během finálové derby všímají právě i muži stojící na lavičce svých týmů.

„Samozřejmě, že vnímáme, co se kolem nás děje. Kolikrát nemůžeme na hráče ani mluvit, protože hukot na stadionu je tak obrovský. Je to ale pro hokej jen dobře," pochvaloval si atmosféru z předchozích dvou finále Petr Zachar.

Ten pro dnešní duel naordinoval svým svěřencům větší důraz: „Musíme být důraznější jak v zakončování, tak v osobních duelech. Každý zápas je sice jiný, ale oba týmy se dokonale znají a neočekávám, žádné větší překvapení. Musíme tvrdě bojovat."

Teď už je to hodně o psychice, říká Zachar

Petr Zachar také přiznal, že nyní už není čas na vymýšlení novinek do hry.

„Na trénincích už nic nevymyslíme. Nyní je to hlavně o psychice a hlavách kluků samotných. My jim už můžeme jen říct, kde byla chyba a jak se ji vyvarovat. Nic nového ale už nacvičovat nemůžeme," přiblížil přípravu na páteční bitvu Zachar.

Třetí hanácké finále začne v pátek v 18 hodin na prostějovském zimním stadionu. Prostějovští fanoušci se na „zimák" chystají už v 17.40 aby stačili vše připravit a doladit se zbytkem diváků.. Přijďte si užít nebývalou atmosféru a skvělý hokej.