Zcela zaplněná MEO Aréna hnala své Zubry vstříc výhře, a nakonec úspěšně.

V normální hrací době skončil zápas 3:3 a musely rozhodnout až nájezdy. V nich se prosadil pouze Kudělka, a když Sklenář vychytal Stejskala, tak přerovský stadion vybouchl nadšením.

Pod heslem Všichni v červeném vyrazili Prostějovští ke druhému finálovému střetnutí série do Přerova. Podle předpokladů byl o zápas mezi příznivci enormní zájem.

Vstupenky mizely 
z předprodeje závratnou rychlostí a brzy bylo také jasné, že MEO Aréna bude praskat ve švech. Předpoklady se naplnily.

Přerovský kotelFanoušci Jestřábů v Přerově

Narvaná Meo Aréna: vlevo kotel Přerova, vpravo fans Prostějova

Už první minuty byly zajímavé. Vstup vyšel lépe Jestřábům, kteří se po čtyřech minutách dostali díky Luňákovi do vedení. Radost v kotli červených dlouho nevydržela, neboť Kudělkův projektil zastavila až síť za Kociánem.

Zubři proti Jestřábům - druhý finálový zápasVe druhé části udeřili Zubři jako první. Jako blesk z čistého nebe lze popsat trefu Kovaříka, který z hodně ostrého úhlu překvapil u tyčky Kociána a v ochozech bylo znovu veselo.

Domácí pak mohla mrzet promarněná brejková příležitost, při níž Goiš místo střely volil nabídku na najíždějícího Kovaříka.

Potvrdilo se totiž známé sportovní heslo Nedáš
-dostaneš. Janota ztratil kotouč a Černý svůj sólový únik zvládl na jedničku – vyrovnal na 2:2.

I do třetí třetiny lépe vstoupili domácí. Po Brančíkově pasu se dostal do úniku Sakrajda, jenž zkušeně překonal hostujícího gólmana. Jenže Jestřábi znovu dotáhli. Při dobývání Sklenářovy klece si po Šebkově pokusu puk smolně srazil do branky Osina.

„Remíza v normální hrací době byla zasloužená. Kluci zaslouží pochvalu, jak těch šedesát minut odmakali," poznamenal Jiří Vykoukal, asistent trenéra Jestřábů.

Zubři proti Jestřábům - druhý finálový zápas

V prodloužení Zubři nevyužili přesilovku. Rozhodnutí měli na hokejkách Brančík 
i Kovařík. Rozhodly ale až nájezdy – konkrétně poslední třetí série. Kudělka překonal Kociána a na Stejskalovi už bylo těžké břemeno. Jeho pokus Sklenář pokryl a rozbouřil tak ochozy.

„Určitě to byl pro lidi zajímavý zápas. Rozhodlo se až 
v nájezdech, což už je opravdu loterie. Nyní to vyšlo Přerovu. Musíme se připravit na domácí zápas," dodal Vykoukal.

„Troufám si říct, že jsme byli lepším týmem. Dvakrát jsme vedli, ale soupeř měl při vyrovnávacích gólech trošku štěstí. Na našich hráčích byla vidět obrovská touha vyhrát. Šli jsme za tím. Sice to bylo až na nájezdy, ale zápas jsme zvládli. Fanoušci nám vytvořili famózní atmosféru, ve které prostě nešlo prohrát," řekl po utkání Vladimír Kočara, trenér Přerova.

Třetí střetnutí série se hraje v pátek, a to od 18 hodin na ledě Prostějova. Jisté je i to, že v neděli se finále do Přerova vrátí.

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 4:3 po s.n. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0 )

Branky a nahrávky: 4. Kudělka (Kolář), 22. Kovařík, 42. Sakrajda (Brančík, Ditrich), rozhodující nájezd Kudělka – 4. Luňák (Venkrbec), 35. Černý, 49. Šebek.

Rozhodčí: Koliba, Vaněk – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváků: 3000 (vyprodáno).

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Zbořil, Kundrátek, Tomeček – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Kolář, Blinka – Haloda, Matula, Málek. Trenér: Vladimír Kočara.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Veselý – Stejskal, Luňák, Kučera – Černý, Venkrbec, Duba – Šebek, Indra, Belay – Sršeň, J. Jurík, Antončík. Trenér: Petr Zachar.