Dnešní prohra byla krutá. V čem byl dnes soupeř lepší?

Dneska byl lepší bohužel úplně ve všem. Řekli jsme si, že je budeme dohrávat. Bohužel, když jsme je dohráli, tak jsme šli do čtyř. Přesilovky dnes opět rozhodly zápas.

Jak byste dnes charakterizoval hru soupeře?

Soupeř čekal na naše chyby, dokázal je využít a ve třetí třetině už hrál to, co potřeboval.

Dnes padlo opět obrovské množství vyloučení, co na to říkáte?

Rozhodčí nastavili tenhle metr. Většinou to bývá tak, že v play-off je hra tvrdší než v základní části. Bohužel to letos vypadá, že je to přesně naopak. Rozhodčí vylučují za dohrání, nevíme, čím to je.

Šel jste do branky po čtvrtém inkasovaném gólu, jak jste se v tu chvíli cítil?

Já jsem nachystaný od začátku série. Připravoval jsem se normálně, jako bych začínal chytat. Nastoupil jsem už v prvním zápase v Budějovicích. Dostal jsem jeden gól a dnes taky. Bohužel, takový je sport.

Určitě jste ale ukázal své kvality, třeba dostanete šanci chytat od začátku v Budějovicích…

To je spíš otázka pro trenéra. Lukáš za ty góly dneska nemohl. My jsme mu moc nepomohli. Lukáš má formu. Myslím si, že bude jedno, jestli bude chytat on nebo já.

Ten inkasovaný gól byl z nulového úhlu a poměrně smolný, jak vám to tam vlastně prošlo?

On tam naznačil přihrávku, já jsem trošku oddělal nohu od tyčky. Všiml si toho, poslal to tam, trefil mě do brusle a já jsem si to do brány nafackoval vlastně sám.

Nicméně série ještě není u konce, s čím teď pojedete na jih Čech?

Pojedeme tam s tím, s čím jsme jeli do Budějovic poprvé. Jedeme pro výhru, chceme se vrátit domů a natáhnout tu sérii na co největší počet zápasů.