Kdo tě přivedl k hokeji a v kolika jsi odešel do Karlových Varů?

S hokejem jsem začal v devíti letech v Přerově. Vybral jsem si ho sám, i když táta asi chtěl, abych hrál fotbal. Chodil jsem na základní hokejovou školu Želatovská a až do juniorského věku jsem hrál v Přerově. V devatenácti letech mě koupily Karlovy Vary, podepsal jsem smlouvu a šel tam.

Ve čtyřiadvaceti letech jsi vyhrál extraligu, byl to vždycky tvůj sen?

Určitě. Ještě když jsem byl malej a díval se na televizi, jak vyhrává Vsetín, tak se mi o tom ani nesnilo, že bych se stal taky někdy vítězem extraligy. Teď už titul mám. Je to obrovský zážitek a bůh ví, jestli se to ještě někdy v životě bude opakovat.

Jak hodnotíš sezonu podle tvých statistik?

Statistiky mám mizerné. Hraji ve čtvrté lajně levé křídlo, takže dá se říci, že spíše bráním. V uplynulé sezoně jsem ale dostával více prostoru než v předešlých letech. Trenér Paleček si mě znovu vytáhl z Mostu do Karlových Varů, takže jsem byl spokojený. Bylo to dobré.

V únoru jsi podepsal s Karlovými Vary novou smlouvu až do 30. dubna 2011, takže s tebou určitě počítají…

Měli by se mnou počítat, ale samozřejmě smlouva nic neznamená. Musím pořád bojovat o fleka, i když mám smlouvu. Mohou mě kdykoliv poslat někam jinam.

Loni jste vyhráli titul a tím dali definitivní sbohem starému zimáku. Od letošní sezony budete hrát v nové KV Areně pro šest tisíc diváků…

Je to opravdu nesrovnatelné – obrovský komfort. Šatna je velká, máme tam různé vířivky a sauny, takže regenerace také skvělá. Všechno je super.

Letos obhajujete titul. Říká se, že obhájit je vždy těžší. Máte v týmu nějaké posily?

Vyměnili jsme asi čtyři obránce a navíc skončil Pepa Řezníček, což je obrovská ztráta. Přišli však další mladí kluci do obrany, do toho ještě Venca Pletka do útoku, takže máme takřka stejný tým, jako loni. Obhájit titul ale bude určitě obrovsky těžké. Play off už je také o štěstí, tak uvidíme.

Co říkáš na to, že brněnská Kometa bude hrát po třinácti letech opět mezi českou elitou?

Je to super. Město si to určitě zaslouží a ti fanoušci, to je fantazie. Už se těším, až tam budeme hrát před vyprodaným hledištěm.

Určitě pro tebe bude také zážitek nastoupit proti Dominiku Haškovi v brance Pardubic…

Je to pro mě velká motivace dát mu gól. Snad se to podaří, uvidíme.

Co bys poradil mladým klukům začínajícím s hokejem?

Ať jsou všestranní sportovci a hrají hokej, fotbal, tenis a další sporty, a do toho, co je bude bavit ať dají všechno. Nesmí ale také zapomínat na školu a hlavně neustále na sobě makat.