Už i s uzdraveným kapitánem Davidem Kudělkou nastoupili Zubři při světelné show do očekávaného finále. Lepší vstup do zápasu si Přerované nemohli přát. Již ve 2. minutě se po buly pohotově trefil Jiří Goiš a zařídil spoluhráčům potřebnou dávku uklidnění.

„Dobře se připravit na takové utkání bylo velice těžké. Chtěli jsme dobře začít, což se nám podařilo. První gól jsme dali brzo, čímž jsme se uklidnili. Od té doby jsme byli lepším týmem a šli jsme vítězství víc naproti," řekl po utkání asistent trenéra Zubrů Dočkala Daniel Faltýnek.

Přerovští Zubři

Hned v 7. minutě bylo hokejistům Přerova ještě lépe, to když se prosadil David Šebek. Při přesilovce navíc v 11. minutě přidal třetí gól Zdeněk Sedlák. Asi nejkrásnější moment zápasu přišel v samotném závěru první třetiny. David Šťastný předvedl nádhernou individuální akci, když se nezastavitelným způsobem prodral z pravého křídla do střelecké pozice a v pádu prostřelil hostujícího gólmana Hromadu. Stylově tak ukončil svůj střelecký půst v play-off. Do kabin se šlo za jednoznačného stavu 4:0.

Fanoušci Zubrů

Ve druhé třetině pokračovala převaha Zubrů. Ti byli hlavně velice efektivní, Vsetín totiž nikterak výrazně nepřestříleli, ukázali ale, jak se slibnými pozicemi naložit. Opět se jim podařilo vstřelit gól ve druhé minutě třetiny, druhou branku v utkání si připsal díky pohotové dorážce Šebek.

To už bylo na Hromadu v bráně Vsetínských moc, své místo přenechal dvojce Valachů Plškovi. Ani ten ale přerovskou kanonádu nezastavil. Ve 35. minutě ujel Michal Popelka, který si s vyjetým Plškem skvěle poradil a dával už na 6:0.

Stejný hráč zakončoval pohlednou kombinaci domácích necelé dvě minuty před druhou sirénou. Vsetín tak zažíval déjà vu, v základní části v MEO Aréně odcházel po dvou třetinách do šaten jedenkrát za stavu 0:7, podruhé s přídělem 0:5.

Zubři proti Vsetínu - 1. finálový zápas

V poslední části hry už Přerované nepřipustili žádné komplikace, do hry se dostala i čtvrtá formace Málek, Školoud a Šimon Kratochvíl. Druhý jmenovaný zvyšoval v 53. minutě na 8:0. Čisté konto vyfoukl Vojtkovi v 58. minutě hostující Kubo, poslední slovo si ale vzal domácí obránce Jiří Osina, jenž v poslední minutě zakončil přesilovkovou kombinaci Zubrů. Stanovil tak konečný stav duelu – 9:1.

„Play-off se nehraje na góly, ale na vítězství. Dnes nám to tam napadalo, ale další zápas začíná od nuly, musíme zůstat nohama na zemi a pracovat dál," krotil euforii Faltýnek. S výkonem svých svěřenců byl ale samozřejmě spokojený. A nejen s ním. „Klukům patří za jejich výkon velký dík. Patří taky hlavně fanouškům, atmosféra byla vynikající," pochvaloval si asistent Petra Dočkala.

Ve druhém finále Přerov na vsetínském Lapači nejspíš nečeká podobná procházka růžovým sadem, Valaši ovšem rozhodně mají o čem přemýšlet. Série pokračuje již v úterý od 18 hodin.

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 9:1 (4:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Goiš (Sedlák), 7. Šebek (Dostálek), 11. Sedlák (Šťastný D., Goiš), 20. Šťastný D., 22. Šebek (Popelka, Kudělka), 35. Popelka (Dostálek, Šebek), 39. Popelka (Dostálek, Šebek), 53. Školoud (Kratochvíl Š.), 60. Osina (Sedlák, Sakrajda) – 58. Kubo (Podešva).

Rozhodčí: Held, Kopeček – Klouda, Musil. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:0. Střely na branku: 39:31. Diváci: 3000 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Kolář – Málek, Školoud, Š. Kratochvíl. Trenér: Petr Dočkal.

Vsetín: Hromada (22. Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Grebenjuk, Tichý, Báchor, Haloda, Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Kubo, Ondráček, Podešva, Vítek, Daněk, Hruška. Trenéři: Viktor Hlobil, Luboš Jenáček.