„Vyhnout se play-out by bylo fantastické," zní z úst generálního manažera HC ZUBR Přerov Lubomíra Svobody.

Popovídali jsme si s ním také o spolupráci s extraligovými kluby či budoucnosti některých přerovských hráčů.

Jak jste z pozice manažera klubu spokojen s bodovým ziskem po polovině soutěže?
Po první čtvrtině jsme si stanovili, že chceme mít v půlce alespoň třicet bodů. Věděli jsme, že ta druhá čtvrtina bude těžší vzhledem k šestizápasové šňůře venku. Nakonec jsme tuto představu výrazně překonali. Po první polovině jsme měli třicet osm bodů. To je vynikající, dneska máme čtyřicet dva (rozhovor byl pořízen před středečním zápasem s Mostem, pozn. red.). Pro zajímavost, v loňské sezoně po skončeném play-out stačilo čtyřicet bodů k záchraně v soutěži. Je vidět, že letos je to výrazně vyrovnanější. Bude se asi bojovat do samotného konce. Máme teď náskok, řekněme, dvacet bodů na spodní patra. Budeme se snažit tenhle náskok držet, abychom neměli v závěru soutěže žádné stresy.

Platí, že hlavním cílem je záchrana? Nebo už by bylo zklamáním nezahrát si alespoň předkolo play-out?
Sedmé místo je samozřejmě nádherné. Když se ale podíváte, tak tři body ztrácíme na páté (Třebíč, pozn. red.), ale máme jen o čtyři body víc než desátí (Havířov, pozn. red.). Je to strašně vyrovnané. To, že záchrana je absolutním cílem, je jasné. Ale pořád tím vrcholovým cílem je skončit do desátého místa, což by znamenalo předkolo play-off. To je na nováčka výborné. Budou rozhodovat jeden, dva body, bude záležet na maličkostech. Vyhnout se play-out by bylo fantastické.

Je něco, co vás za první půlrok jako manažera překvapilo? Třeba rivalita klubů mimo led?
Rivalita samozřejmě existovat musí. Bojuje se jednak o to, kdo postoupí nahoru, což se nás samozřejmě zatím netýká (usmívá se). Bojuje se taky o to, kdo spadne. My, jako manažeři, se po každé čtvrtině soutěže scházíme někde na půli cesty u Jihlavy na kafe. Je to neformální, tam je atmosféra uvolněná. Popovídáme si o všech problémech, na druhé straně všichni víme, že jeden z toho kola vypadne, takže nějaká rivalita tam je.

Na druhou stranu hodně pomáhá spolupráce s extraligovými celky, je to tak?
Vyzdvihl bych spolupráci hlavně s Kometou Brno. Ta měla vždy svůj hlavní spolupracující oddíl Třebíč, ale má takový hráčský potenciál, že si může dovolit posílat hráče i sem k nám. My jsme za to hrozně rádi, přichází kvalitní hráči, kteří tomu týmu opravdu pomůžou. Nezanedbatelná je i spolupráce se Zlínem, kde máme i základ našeho loňského týmu. Jedná se o Goiše, Popelku nebo Kovaříka. Byť v menší míře, je tady i spolupráce s Olomoucí. Naskočil nám sem Kuba Matai, teď by si Kohouti rádi znovu vyzkoušeli Dastyho (Vlastimila Dostálka, pozn. red.). Tak uvidíme, koho nám sem pošlou z Olomouce.

Jak vidí Lubomír Svoboda budoucnost Davida Šťastného či Vlastimila Dostálka? Nebojí se jejich odchodu?
Co říká na návštěvy v MEO Aréně?
CELÝ ROZHOVOR S GENERÁLNÍM MANAŽEREM HC ZUBR PŘEROV ČTĚTE
V PÁTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU NOVÉ PŘEROVSKO 4. PROSINCE!