První branka na sebe nenechala dlouho čekat, padla už v čase 2:28, a to do domácí sítě. Havířov vyhrál buly v útočném pásmu, na modré se napřáhl Zientek a střelou do horního růžku Tihlářovy svatyně poslal Slezany do vedení.

Odpovědět mohl Ditrich při akci dvou na jednoho, ale jeho střelu i následnou dorážku Menšíka Daneček pokryl.

Blízko vyrovnání byl v početní výhodě Faltýnek a při plném počtu hráčů na ledě také Blinka, jenže prvně jmenovaný poslal svůj pokus těsně vedle a Blinka ztroskotal na Danečkovi.

Okénko v obraně Zubrů si našel Pechanec, jenž se zjevil sám před Tihlářem, ovšem přerovský gólman vytasil hůl a kotouč zvednul do ochranné sítě.

V čase 17:20 Havířov udeřil podruhé. Tihlář ještě Kraftovu střelu vykopl, jenže puku se zmocnil Potočný, obkroužil klec a zasunul – 0:2.

Korekci měl na holi dokonce v oslabení obránce Pala, avšak tváří v tvář na Danečka nevyzrál.

Gólman AZ pokračoval ve svém galapředstavení i po změně stran, kdy bravurně vychytal Ditricha.

V polovině utkání si na druhé straně Tihlář připisal dva těžké zákroky proti Říčkovi.

Velké diskuze pak přinesla situace z 37. minuty. Zubři svého soupeře zamotali takovým způsobem, že po střele jednoho z domácích hráčů kotouč poskakoval po brankové čáře, načež se rozsvítilo červené světlo. Jenže sudí a ani jeden z čárových rozhodčích puk za čárou neviděli, a stav tak zůstal nezměněn.

Ve třetím dějství byl v největší šanci Kotásek, jenž se na malý moment ocitl sám před Danečkem, který proti němu perfektně vystartoval a kotouč z jeho hole lapil.

Jednu z posledních šancí měli Zubři v pětatřicet sekund dlouhé přesilové hře pět na tři a v následné klasické početní výhodě, jenže ani tentokrát se neprosadili, což byl konec jejich nadějí na bodový zisk.

„Kdybychom hráli do půlnoci, tak toho góla prostě nedáme. Byli jsme dnes jaloví. Hrálo se nahoru dolů, šance byly na obou stranách, jenže soupeř je oproti nám proměnil, a proto zvítězil,“ pověděl k první porážce v lize přerovský kouč Pavel Sedlák.

To jeho protějšek Jan Daneček mohl být se třemi body spokojený. „Bylo to utkání dobré úrovně, střetla se kvalitní družstva. Věděli jsme, že si musíme pohlídat počáteční tlak domácích. My jsme naopak použili jejich zbraň a do útoku jsme šli okamžitě. Pomohla nám samozřejmě rychlá branka, která hru našeho týmu uvolnila. Přerov byl dnes v zakončení bezradný. Za tři body vděčíme především gólmanovi,“ řekl kouč vítězného celku.

HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Zientek (Najdek, Maruna), 18. Potočný (Kraft, Stránský).

Rozhodčí: Dědek – Lukš, Musil. Vyloučení: 5:9 – bez využití. Diváci: 1493.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Faltýnek, Vlček – Pala, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Kundrátek, Sedlák, Kolařík – Kotásek, Hanák, Kočara – Ditrich, Brančík, Menšík – Černý, Blinka, Goiš. Trenér: Pavel Sedlák.

HC AZ Havířov: Daneček L. – Zientek, Prokop, Krisl, Machálek, Vydra, Rimmel, Balčík – Klimša, Najdek, Maruna – Stránský, Potočný, Kraft – Daneček J, Říčka, Sztefek – Brezani, Kopún, Pechanec. Trenér: Jan Daneček.

Zubři tak poprvé v letošní sezoně okusili hořkost porážky, což je stálo první místo v tabulce. Nyní se už ale musejí koncentrovat na sobotní bitvu v Prostějově od 18.30 hodin.

2. hokejová liga, skupina Východ

8. kolo: Přerov – Havířov 0:2, Vsetín – Prostějov 4:3, Valašské Meziříčí – Nový Jičín 8:1, Frýdek-Místek – Opava 0:2, Uherské Hradiště – Poruba 3:7.

TABULKA PO 8. KOLE

Tabulka druhé hokejové ligy, skupina východ, po 8. kole