V první třetině se skóre neměnilo. Zubři za to mohli být rádi, protože ubránili dvojnásobné oslabení. Do šancí se však dostali i domácí, kteří ale na Šrámka nevyzráli.

Favorit o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, kdy během sedmi minut třikrát skóroval a z toho dvakrát v přesilovce. „Utkání se zlomilo v přesilových hrách, které nám domácí nabídli a které jsme na rozdíl od nich dokázali využít. Dali jsme dvě rychlé branky a to si myslím, že určilo ráz utkání," řekl přerovský trenér Pavel Sedlák.

„Přerov výborně bránil a moc se do útoku nehnal. Zápas rozhodl v přesilovkách. My když jsme se dostali k šancím, tak nás vychytal Vojtek. U první branky jsme byli málo důslední, byli tam neobsazení hráči a inkasovali jsme zbytečně z dorážky," okomentoval rozhodující druhou třetinu domácí kouč David Handl.

Ve třetím dějství si už Zubři taktickou hrou náskok pohlídali. „Zápas byl o první brance a my jsme hodně spokojeni, že jsme tady dokázali zvítězit. Nový Jičín hrál velmi dobře, kdyby proměnil šance, mohlo dopadnout utkání opačně," varoval Sedlák.

Domácí kouč byl hodně rozladěn po zbytečných vyloučeních. „Nejhorší je ale to, že se porážíme sami. Je to velká nekázeň. Uděláme hloupý faul a hráč jde zase do kabiny. Takové věci hráči prostě nemůžou dělat," dodal Handl.

Série pokračuje třetím zápasem zítra na přerovském ledě. „Ještě není nic rozhodnuto. O třetí výhru budeme bojovat," poznamenal přerovský trenér Sedlák.

HC NOVÝ JIČÍN – HC ZUBR PŘEROV 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Sakrajda (Málek, Sedlák), 34. Sakrajda (Brančík, Sedlák), 38. Sprušil (Blinka, Kolář).

Vyloučení: 7:9, navíc Uhlár (NJ) 5 minut + OK. Využití: 0:2. Diváci: 1013. Stav série: 0:2.

HC Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, P. Gulda, Horák, F. Chvostek, Hradil – M. Chvostek, Macháček, Skaloš – Uhlár, Škumát, Hruška – Tomášek, Zedník, Brynecký – Martinčík.

HC Přerov: Vojtek – Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina – Hanák, Goiš, Sedlák, Sakrajda, Brančík, Málek, Kolář, Sprušil, Blinka, Kundrátek. (spo)