Nyní je vše jinak. Klimeš v posledních zápasech předvádí perfektní výkony, které ho v brankářských statistikách WSM ligy katapultovaly mezi ty nejlepší. Ve středu proti Mostu vychytal svou druhou nulu. Při pozápasovém rozhovoru se v tunelu potkal s Martinem Vojtkem. I ten „Klimovi" jistě pomohl k lepším výkonům. „Chtěl bych jenom začít, že mám fantastického trenéra," řekl dobře naladěný brankář dostatečně nahlas tak, aby jej „Kokin" slyšel. Padlo pár ostřejších vtípků a mohli jsme jít na rozhovor.

Jak hodnotíte zápas s Mostem? Sice 4:0, ale jednoduché to nebylo, souhlasíte?

Hlavně první dvě třetiny to bylo velké trápení, protože soupeř hrál takový nepříjemný hokej. My jsme nehráli ideálně, jak bychom chtěli. Naštěstí nám tam ve třetí třetině napadaly góly z toho, že to otevřeli. My jsme chodili do otevřené obrany.

Pro vás druhá nula. Jak si jí ceníte?

Cením si asi každé nuly stejně. Je to fantastické, když se vychytá, ale podíl na tom má celý tým, není to jen moje zásluha.

Když jste přišel, tolik se nedařilo. Teď naopak záříte, věřil jste, že to přijde?

Člověk si musí věřit, jinak by to nemohl dělat. Ze začátku, když jsem přišel, tak forma nebyla ideální. Bylo hodně zraněných, bylo to i tím. Teď jsme v plné sestavě a šlape to. Takže to bylo trošku i tím. Když pak začneme dávat góly, chytá se i brankářovi lépe.

Oslava Lukáše Klimeše

V úspěšnosti zásahů jste třetím nejlepším gólmanem ligy (počítáme brankáře s více než deseti odchytanými zápasy, pozn. red.). Sledujete statistiky?

Tak samozřejmě se občas podívám, kdo by se nepodíval (usmívá se). Jsem rád, že jsem nahoře, že se netopím někde tam dole.

Stal jste se miláčkem přerovských fans, kteří si žádají vaše oslavné rituály. Připravujete si je už před zápasem nebo se jedná o improvizace?

Vždycky si říkám, že už si musím něco připravit. Ale pokaždé na to zapomenu, tak musím něco na konci zápasu vymyslet. Už moc nevím, co (směje se).

Dnes jste vymyslel co přesně?

No, dneska jsem si fotil na kotel na památku (směje se).

V Přerově je vás hodně z Komety a dnes jste k výhře hodně přispěli. Máte v šatně svůj komeťácký klan?

Smějí se nám, že jsme taková brněnská klika, že jsme pořád spolu. Ale my spolu vlastně jenom jezdíme na hotel, protože tady máme jen jedno auto. Pak už v kabině se začleňujeme mezi ostatní (úsměv).

Procentuální úspěšnost zásahů:

1. David Honzík (JIH) 95,36% (13 zápasů)
2. Juraj Šimboch (PRE) 94.63% (10)
3. Alexandr Hylák (SLA) 93.47% (26)
4. Lukáš Klimeš (PRE) 93.26% (18)