„Hráli jsme dobře. Pět na pět bylo fajn. Jediná věc, která nás trápí a evidentně trápit bude, je přesilovka. Nemůžeme s hráči najít společnou řeč na téma, jak ji provést, zakončit. Za pár dní to zkusíme znovu. Myslím si, že to je klíč,“ dobře ví přerovský trenér Michal Mikeska.

Hokejisté Vsetína (žluté dresy) v nedělním 2. čtvrtfinále Chance ligy vyzvali Přerov.
Srovnání bylo kousek. Zubři dostali Vsetín do prodloužení

V neděli to Zubři zkoušeli hlavně s pěticí Pechanec, Dobša, Indrák, Březina a Krisl. Ta hned po pár sekundách první početní výhody málem inkasovala ze samostatného úniku. Kromě Indrákovy střely z úhlu si nevypracovala nic.

Při druhé přesilovce bylo více vidět druhé komando ve složení Pšurný, Pospíšil, Chludil, Mácha a Černý. Máchova střela z první, pokud by nešla mimo, mohla mít gólové parametry. Stejný hráč se o chvíli později dral k dorážce.

To ale bylo v neděli z ohrožení Maksima Žukova v početních výhodách vše, navíc třetí přesilovku už Zubři hráli bez zraněného Tomáše Pospíšila. Velezkušený útočník stihl jen jedno střídání ve druhé třetině, pak po souboji před Žukovem špatně upadl na led a dohrál.

„Podrobnější info v tuto chvíli nevím. Myslím si však, že to nebude dobré, že pro Toma skončila sezona. Byla tam skrumáž, kluci mu padli na koleno. Nebudu mlžit, nejsme v NHL,“ pousmál se Michal Mikeska.

Fanoušci během nedělního zápasu Vsetína s Přerovem, 2. čtvrtfinále Chance ligy.
Podívejte se: Vsetín při další výhře podporovalo 3 300 diváků! Najdete se?

Zubři tak ve středu na domácím ledě budou odvracet první postupový mečbol Vsetína. „Dali jsme si dílčí cíl, že bychom chtěli doma odehrát oba zápasy. Abychom je dopřáli fanouškům. Dva pokusy nám protekly mezi prsty, za pár dní máme třetí. Sebereme síly,“ slíbil Mikeska.

Přerované by potřebovali navázat hlavně na výkon z druhé poloviny zápasu, zejména pak třetí třetiny a prodloužení, kdy mohli pomýšlet na rozhodnutí a srovnání série. „Přerov hrál výborně. Ještě to nebude lehké, protože Přerov maká a bojuje,“ dobře ví kouč Valachů Luboš Rob.

Ondřej Machala.
Udivuje rychlostí, chce vylepšit koncovku. Machalu fascinují fanoušci na Lapači