Tou bude již předem avizované mistrovství světa v ledním hokeji žen divize I, jež startuje už 6. dubna a nabídne do 12. dubna hned patnáct utkání. Jaké proběhnou změny na zimním stadionu a jaký bude nadcházející program, prozradil jednatel HC ZUBR Přerov Lubomír Svoboda.

„Ve čtvrtek proběhlo předposlední zasedání organizačního výboru, kde jsme dolaďovali jen drobnosti technického rázu. Posléze se už budeme věnovat nadcházejícím věcem, neboť už v pondělí v Přerově začíná přípravný kemp českého týmu," pověděl Lubomír Svoboda, který v návaznosti potvrdil, že kemp bude otevřený a přístupný, a proto se veřejnost může přijít na trénink podívat.

Ve čtvrtek je už na programu přípravný zápas mezi týmy České republiky s Slovenska, který už bude pro národní družstvo ostrou generálkou samotného turnaje. Po zbytek dní do začátku šampionátu bude zimní stadion okupovat tým Francie.

Samotná MEO Aréna dozná několika úprav.

„Proběhne úklid a příprava šaten. Zúčastněné týmy nám prakticky obsadí veškeré šatny, jež máme k dispozici. Proběhnou také technické úpravy. Bude se kompletně přemalovávat led, pokládat reklamy a překrývat mantinely. Nahoře v prvním patře na hotelu bude také dopingová místnost," doplnil Svoboda.

Turnaj startuje v neděli 6. dubna, kdy ve 13 hodin bude vhozeno úvodní buly prvního zápasu turnaje, ve kterém vyzvou Češky tým Francie.

„Samozřejmě předem bychom chtěli fanoušky pozvat na slavnostní zahájení turnaje, kdy před 13. hodinou nastoupí všechny týmy," zmínil jednatel klubu.

V rámci samotného mistrovství světa bude probíhat i program. „Na všechna utkání českého týmu bude probíhat doprovodný program. Představí se mažoretky a bude také klasický přestávkový program. Další záležitosti okolo případných soutěží ještě dolaďujeme," dodal Svoboda.