Mikuláši, ve středu jste na vyhlášení Sportovců města Přerova přebíral cenu pro hvězdu čtenářů Přerovského a hranického Deníku. Jaké máte s odstupem času pocity?

Jasně, že jsem za to ocenění rád. To vždy potěší, když se člověku povede nějaký úspěch a lidé to ocení. Při tom přebírání jsem byl celkem nervózní, ale užil jsem si to. Bylo to super.

Měl jste se v kabině už nějaké zápisné?

No naštěstí málokdo o tom ví! (smál se) Někteří zkoušeli, ale máme to zavedené tak, že ti kteří si ještě nevydělávají, tak neplatí.

Ve čtvrtek jste měli nůž na kroku. Případná prohra by znamenala konec sezony. Co jste si k tomu řekli?

Do utkání jsem šli s vidinou, že to zvládneme a v sobotu pojedeme znovu do Poruby. Byla to perfektní motivace. Byl to výborný zápas, navíc jsme měli plný stadion a já jsem si to užíval. Je to obrovský rozdíl. Když hraji extraligu juniorů, tak na zápasy přijde tak sto padesát diváků a v Přerově jsou to dva tisíce. Atmosféra je skvělá. Jsem rád, že se nám ten zápas vydařil.

Vytvořili jste si náskok, ale nic nebylo jasné. Soupeř dotahoval.

Určitě jsme se báli. Za stavu 3:1 jsme byli trošku vláčnější. Všechno se nám dařilo a pak najednou z 5:1 to bylo 5:3 a nebyli jsme už tak v pohodě. Nakonec jsme to vybojovali i díky tomu, že jsme se snažili hodně chodit do střel.

Do poslední třetiny jste šli s tříbrankovým náskokem. Jaké jste dostali od trenéra pokyny?

Tak bavili jsme se o tom. Bylo nám jasné, že hosté nemají co ztratit a půjdou do nás. Řekli jsme si k tomu, že nebudeme bránit bastilu a že budeme dál hrát svou hru. To se nám sice zpočátku moc nedařilo, ale naštěstí jsme se do toho dokázali znovu dostat.

Posledních pět minut muselo být pro vás hotové peklo. Šli jste do oslabení a soupeř navíc šel v šesti hráčích.

Na led už šli ti kluci zkušenější a perfektně to zvládli. Navíc nás podržel perfektně chytající Jirka Sklenář, což rozhodlo.

Série je tedy 2:2 a rozhodne se tedy v sobotu na ledě Poruby. Jak to vidíte?

Musíme se na to samozřejmě důkladně připravit. Budeme mít nejspíš lehčí trénink. Potřebujeme zmobilizovat své síly. Někteří starší kluci už jsou nejspíš unavenější… doufám, že mě za to nezabijí (zasmál se). Určitě nás přijedou povzbudit fanoušci a já věřím, že to zvládneme.

S juniorkou Zlína jste už dohráli. Jak si užíváte prodloužení sezony?

Je to tak no. Se Zlínem jsme nakonec ani nepostoupili do play off. Bral jsem to, že už je konec a ani jsem nečekal, že by trenér Láďa Kočara ještě povolal do Přerova. Zavolal mi však a samozřejmě jsem rád, že si ještě můžu zahrát. Je to pro mě další cenná zkušenost a těším se na další zápasy.

Finále play off je tedy určitě velkou motivací.

To rozhodně! Když se nám to podaří, tak Prostějov dvakrát porazíme doma a jednou ho dáme venku a jsme tam!