Hanákům chyběli kromě gólmana Petráska beci Hrdinka, Kubeš, Ševčík a Gréč, nehrál ani forvard Šoustal, kterého si Kometa stáhla zpět do Brna. V první obrané dvojici tak naskočil kapitán brněnské juniorky, 19letý Jan Sedláček.

Hvězdou večera ale byl jiný mladíček. Stejně starý Josef Koláček zaznamenal dva góly a dvě asistence a nebyl daleko od hattricku. Byl i u prvního gólu Chlubny, na který však odpověděl hostující Jakub Svoboda.

Tadeáš Král v prostředním dějství tečí Hrabalovy střely otočil na 2:1 pro Zubry, rozhodovalo se však ve třetí třetině. Koláček nejprve srovnal a poté i potrestal vyloučení Nováka.

Při hře bez brankáře pak Přerované inkasovali na 2:4, z protiútoku poté Zubrům zasadil poslední ránu Tomáš Urban.

Hosty mohly opět mrzet nevyužité přesilovky i špatné bránění oslabení.

„Zbytečná prohra. Po dvou třetinách jsme vedli a obdrželi zbytečný vyrovnávací gól. Bohužel zvítězilo nadšení a touha domácích zápas zlomit. Od začátku sezony nám nefungují speciální týmy na přesilovky a na oslabení a bez toho je těžké vyhrávat tyto zápasy,“ zhodnotil utkání přerovský trenér Vladimír Kočara.

Domácí výhry tak nadále střídají venkovní porážky a Zubři budou chtít tento trend přerušit. Rozhodně však ne v pondělí, kdy přivítají na svém ledě od 18 hodin pražskou Slavii.

HC Stadion Litoměřice – HC Zubr Přerov 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 6. Chlubna (Urban, Koláček), 43. Koláček (P. Svoboda, Výtisk), 54. Koláček (Urban, Válek), 60. Válek (Jícha), 60. Urban (P. Svoboda, Koláček) – 13. Jakub Svoboda (Doležal, Pšurný), 40. Král (Hrabal, Jan Svoboda). Rozhodčí: Jaroš, Zubzanda – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 950.

Litoměřice: Král – Ticháček, Jebavý, Holý, Výtisk, Baláž, Pinkas, Kottek – Sihvonen, Přikryl, Válek – Chlubna, Jícha, Procházka – P. Svoboda, Koláček, Urban – Pajer, Berka, Rouha. Trenér: David Bruk.

Přerov: Postava – Hrabal, Sedláček, Hamrlík, Černý, Seemann, Krisl, Fajmon – Süss, Doležal, Pšurný – Jakub Svoboda, Herman, Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Král, Indrák, Jan Svoboda. Trenér: Vladimír Kočara.