O trochu lepší výchozí pozici má domácí Prostějov, který celkem překvapivě na dvě kola vládl celé WSM lize a po prohře s Ústím nad Labem je na druhé příče.

V celkovém součtu má o dva body více než pátý Přerov, navíc v posledním vzájemném střetnutí si Jestřábi odnesli výhru 3:2 po prodloužení.

Zubři však aktuálními výkony potvrzují, že v derby opravdu nebude favorita.

Z posledních pěti zápasů totiž všechny vyhráli a stoupají tabulkou vzhůru.

„Přerov má vynikající formu, vyhrát pět zápasů v řadě v tak vyrovnané soutěži, jaká letos je, to už o něčem svědčí," vysekl poklonu prostějovský trenér Kamil Přecechtěl, který se už velkého hanáckého derby nemůže dočkat.

„Já se na zápas těším nesmírně. Jak to jedno letošní, tak i ta z minulé sezony měla vždy vynikající atmosféru a myslím si, že i dobrou hokejovou úroveň," dodal.

Velká očekávání ze zápasu mají i přerovští Zubři v čele s kapitánem Tomášem Sýkorou.

„Těšíme se strašně moc. Zápasy s Prostějovem mají vyšší hodnotu. Je to derby, bude plno diváků, dva nesmiřitelné tábory proti sobě. Na ledě to taky jiskří. Co si pamatuju z loňska, tak to navíc vždy byly dobré zápasy po hokejové stránce. Chceme vyhrát, je jedno, kolikátí jsme v tabulce nebo že ztrácíme dva body. Jedeme pro tři body, to je jasné," avizuje kapitán Zubrů Tomáš Sýkora.

Do sestavy Přerovanů naskočil kvůli operaci srdce teprve nedávno. Celá situace je hodně podobná té z loňska, kdy se jako kapitán také vrátil nedlouho před derby v Prostějově, kde svým samostatným nájezdem 21. listopadu rozhodl o výhře svého týmu.

„Takové déjà vu by bylo krásné, to bych si určitě přál," usmál se sedmatřicetile­tý centr.

Jeho tým ovšem půjde do bitvy o Hanou v oslabené sestavě. Kromě Filipa Dvořáka, který si plní reprezentační povinnosti s českou devatenáctkou, přišla také nepříjemná zpráva ohledně zranění Romana Pšurného. Nejproduktivnější hráč Přerova a druhý borec kanadského bodování soutěže bude chybět zatím blíže nespecifikovanou dobu.

„To je hokejový život. Muselo to přijít, budeme trošku oslabení. Ten tým se ale zase třeba semkne. Navíc hrajeme proti Prostějovu. Nezáleží na individualitách, ale na tom, jak tomu přistoupíme týmově," řekl závěrem Tomáš Sýkora.

Čeká se kvalita, rychlost a tvrdost

Nejen on, ale i kapitán na druhé straně barikády Matouš Venkrbec půjde do zápasu plně připraven.

„Na derby s Přerovem se tradičně těším ze všeho nejvíc. Doma je potkáme dvakrát za rok, takže je to pro nás velký svátek. Věřím, že přijde hodně fanoušků a bude parádní atmosféra," přál si prostějovský kapitán.

Podle sedmadvacetiletého sympaťáka se budou mít fanoušci na co těšit.

„Řekl bych, že máme teď celkem fazónu, totéž ale platí taky o Přerovu. Oba týmy teď hrají velice dobrý hokej. Hra bude tedy opravdu kvalitní, hlavně co se týče rychlosti a tvrdosti. Ani jeden z týmů nebude vyčkávat, spíše se budeme oba dva tlačit dopředu," odhadoval.

Nejpamátnější derby podle Matouše VenkrbceNejvíce mám v paměti zápasy z play-off ve druhé lize. Hrálo se finále a nemohlo se stát nic lepšího, než hrát finále s Přerovem. Celá série byla perfektní, nám se navíc povedlo ve čtvrtém zápase v Přerově vyhrát.
Takže nemůžu vypíchnout jen jeden zápas, ale tuto celou sérii, který byla umocněna tím, že se jednalo o finálové boje.