Samotné posezení zahájil úvodním slovem generální manažer Svoboda, který potvrdil, že nedávné odstoupení Orlové ze soutěže zkomplikovalo původně nastavené ceny permanentek.

„Vznikly čtyři volné termíny a cenu permanentky proto musíme nějakým způsobem kompenzovat. Rozhodně nás mrzí, že drtivou většinu zápasů budeme hrát doma ve středu. S tím se bohužel ale nedá nic dělat. Co nás naopak hodně potěšilo, je samotný zájem fanoušků o permanentky. Prodali jsme jich o několik desítek procent více než loni, což je opravdu skvělé," pochvaloval si muž, jež v klubu plní i roli jednatele.

Nová výzva. 
Cíl postupu 
do první ligy

Otázky okolo kádru směřovaly na sportovního manažera Radomíra Kužílka, který rovněž prozradil koncept klubu a cíle, jež chce dosáhnout. „O dalším směřování přerovského hokeje se rozhodlo na jednáních představenstva. Můžeme to nazvat i tak, že jedna etapa skončila a začíná ta druhá. Je třeba říct, že minulá etapa byla úspěšná, protože kádr vybojoval finále a málem vyhrál celou soutěž," poznamenal v úvodu zkušený hokejový činovník.

„Teď jsou před námi dvě velké výzvy. Jednou z nich je postup do 1. ligy a druhou je pokusit se zařadit do týmu co nejvíce mladých hráčů a odchovanců. Vůbec to není jednoduché sestavit dvacet Přerovanů tak, aby se postoupilo do 1. ligy. Kdybychom zavolali Martina Zaťoviče, Jana Švrčka, Tomáše Sýkoru nebo Jakuba Svobodu, tak by to třeba šlo. Myslím si, že výzvy jsou ale dobré. Diváky to na stadion přitáhne a budou se zajímat o to, jestli se oba úkoly, stanovené na rozmezí dvou až tří let, podaří splnit," doplnil v návaznosti Kužílek.

Změny v kádru, posílení o zkušené borce

V kádru týmu došlo k několika změnám. Mezi ty nejzásadnější patří odchod dlouholetých opor Jiřího Sklenáře, Richarda Brančíka či Marka Ditricha. Mezi citelné ztráty patří i odchody z důvodu konce hostování Lubomíra Kovaříka a Marka Halody.

„Tým jsme proto stavěli podle stanovených cílů od představenstva. Oslovili jsme tedy hráče, kteří mají vesměs zkušenosti z vyšších soutěží. Do útoku se nám podařilo přivézt zkušené borce Davida Šebka a Radka Procházku. Do obrany jsme angažovali Jiřího Poláka, který odehrál čtrnáct sezon v extralize. Na post Jirky Sklenáře, který se rozhodl jít na trenérskou dráhu, jsme angažovali jeho jmenovce Slováka, jenž už v minulosti v klubu působil. Věříme, že on může časem nahradit stálici Martina Vojtka," zmínil Kužílek.

Perspektivní mládež

V Přerově mohou být spokojeni s mládeží.

„Vyrostl nám velmi silný ročník 1994. Je to jedna z nejsilnějších generací v historii hokeje. Celkem jedenáct hráčů hrálo po celé republice pravidelně extraligu juniorů. Někteří se vrátili do Přerova. Vidíme v nich velký potenciál do budoucna, ale zároveň víme, že přechod z juniorky do seniorského týmu je obtížný, a proto jsme je do A-týmu zařadili a vytvořili jim speciální dvouletý program. Budou mít tréninky navíc, jak na ledě, tak i mimo něj s kondičními trenéry a ročník 1994 bude hrát zápasy za muže i juniorku. Cílem je zapracování do prvního týmu, aby byli připraveni na plánovaný postup do 1. ligy," nastínil koncept vedoucí pracovník sportovního úseku.

Výraznější řez 
v kádru

Trenér Petr Dočkal měl během přípravy k dispozici téměř čtyři desítky hráčů. V samotných testovacích zápasech byly nedostatky.

„Chtěli jsme na začátku co nejvíce vyzkoušet hráče juniorského věku, hlavně ročníku 1994 a mladších. Zvolili jsme tvrdší model přípravy, kdy byli soupeři jako Prostějov, Havířov, Žilina nebo Jastrzebie hodně kvalitní a ukázali nám nedostatky. Někteří mladší hráči si uvědomili, o co hrají, a o místo v sestavě si řekli. Uvidíme, co bude v sezoně, jak se to dál bude vyvíjet. Při doplnění jsme se snažili jít hlavně do kvality a aby noví hráči zapadli do kolektivu. Se sportovním manažerem jsme jich měli vytipováno hodně, ale sítem prošla jen menší polovina. Výsledky nám napověděly, kde nás tlačí bota. Ať už třeba v defenzívě nebo v proměňování šancí. Řez kádrem byl výraznější, proto možná bude chvilku trvat, než si to všechno sedne."

Nový kapitán David Kudělka

Lodivod týmu zároveň prozradil i jméno muže, jež povede svou družinu vstříc novým úspěchům, a to v pozici kapitána.

„To, že to bude právě on, si kluci v šatně odhlasovali už někdy během přípravy. Je to jeden z hráčů, kteří mají výrazný vztah ke klubu, v šatně má slovo a jeho zkušenosti mluví za vše. Pomáhat mu budou Honza Kolář s Tomášem Vlčkem."

A jak se vůbec velezkušený bek těší na novou sezonu?

„Za celou kabinu říkám, že nálada je teď v mančaftu zdravě nabuzená a každý se těší, že už konečně vypukne základní část soutěže," pověděl.

Kudělka patří v týmu k těm nejzkušenějším, a tak jsme se nemohli zeptat, jak vnímá mladou krev v týmu. „V kabině si připadám trochu jako táta. To je však s nadsázkou," zasmál se. „Máme v týmu mladé perspektivní kluky a na každém z nich je vidět, že se do toho týmu chce dostat a být pro něj užitečným. Každý z nich je či může být takovým kolečkem v soukolí. Ne třeba přímo letos, ale příští sezonu už se třeba na něm může stavět mnohem víc. To, že do kabiny přibyla zdravá konkurence, je určitě ku prospěchu. Na mladších hráčích teď bude, jak si vezmou rady těch starších a snesou tlak druhé ligy," doplnil.

Hráčské změny v kádru

Příchody: David Šebek (hostování, Boskovice), Jiří Slovák (hostování, Olomouc), Jiří Polák (hostování, Karlovy Vary), Petr Sakrajda (přestup, Uherské Hradiště), Vlastimil Dostálek (návrat z hostování, Ústí nad Labem), Mikuláš Zbořil, Jan Andrýsek, Matouš Kratochvíl, Šimon Kratochvíl, a Michal Popelka (střídavé starty, Zlín), Stanislav Škorík, Radek Procházka.

Odchody: Jiří Sklenář a Richard Brančík (konec kariéry), Jiří Běhal (přestup, Karlovy Vary), Jakub Matyáš (přestup, Třinec), Štěpán Adámek, Martin Vávra, Jan Loupal a Marek Ditrich (hostování, Kroměříž), Karel Kebza (hostování, v jednání), Pavel Hanák (hostování, Nový Jičín), Antonín Sprušil a Marek Kundrátek (oba hostování, Valašské Meziříčí), Lubomír Kovařík a Marek Haloda (konec hostování, Zlín).

Soupiska HC ZUBR Přerov
 pro sezonu 2014/2015

Brankáři: Martin Vojtek (1975), Jiří Slovák (1989), Jakub Dohnal (1994).

Obránci: Jan Andrýsek (1994), Michael Janota (1993), David Kudělka (1975), Jiří Osina (1983), Radomír Pala (1984), Jiří Polák (1977), Tomáš Vlček (1977), Mikuláš Zbořil (1994).

Útočníci: Matěj Blinka (1991), Vlastimil Dostálek (1994), Jiří Goiš (1989), Jan Kolář (1982), Matouš Kratochvíl (1994), Šimon Kratochvíl (1994), Matěj Málek (1991), Michal Popelka (1993), Petr Sakrajda (1982), Zdeněk Sedlák (1974), David Šebek (1984), Petr Školoud (1994), Stanislav Škorík (1992), David Šťastný (1993), Radek Procházka (1978).