„Ke změně jsme se rozhodli na základě dlouhodobých neuspokojivých výsledků. Nejde jen o výsledky, ale i o herní projev mužstva v posledních zápasech. Máme velmi kvalitní kádr a naše postavení v tabulce tomu neodpovídá. Naším cílem je nadále play-off a tímto krokem chceme přinést nový impuls do kabiny,“ uvedl v tiskové zprávě jednatel klubu Tomáš Pluháček.

Hlavním trenérem se tak dočasně stal Vladimír Kočara, který současně působí jako sportovní manažer mládeže HC Zubr Přerov. Jeho asistentem bude bývalý brankář Zubrů a kouč gólmanů Jiří Sklenář.

„Věřím, že tento přerovský tandem nastartuje naše hráče a povede se nám dostat se mezi nejlepších osm týmů Chance ligy. Chci moc poděkovat Kamilovi za jeho přínos pro přerovský hokej a chtěl bych ocenit, že nám pomohl v době stabilizace klubu v první lize po našem postupu. Velký dík patří i Petrovi, který od nás dostává nabídku nadále pokračovat v přerovském hokeji u mládeže,“ pokračoval Pluháček.

Vladimír Kočara se tak ke kormidlu A-týmu vrací skoro přesně po dvou letech.

Do ledna 2017 totiž tvořil trenérskou trojici s Petrem Dočkalem a Davidem Kudělkou, po výsledkové krizi však společně s Kudělkou zamířili k přerovské mládeži a na lavičku usedl Kamil Přecechtěl.

Kočara byl hlavním trenérem také v sezoně 2013/2014, kdy v listopadu nahradil kouče Pavla Sedláka, tým se poté zvedl a došel až do památného finále 2. ligy s Prostějovem, kde už však na Jestřáby nestačil.

Jak dlouho Vladimír Kočara hlavním koučem zůstane tentokrát, není jisté.

„Nyní intenzivně pracujeme na tvorbě nového realizačního týmu, jelikož jsme si plně vědomi, že současný stav je pouze dočasný a to maximálně do konce sezony,“ uzavřel Tomáš Pluháček.

Hokejisté Přerova (v modrém) proti VHK Robe Vsetín. Ilustrační foto
Čas zabrat, Zubři pod novým koučem hostí Vsetín!