Už samotný úvod byl jako ze zlého snu. Zubři během deseti minut třikrát inkasovali. „To nás na dvě třetiny dostalo do kolen," přiznal po utkání útočník Matěj Blinka. Karviná byla na koni a dál režírovala průběh zápasu, dokonce se jí podařilo vyhnat gólmanskou jedničku Zubrů z branky.

„Viděli jsme, že si Martin v podstatě ani nesáhl na puk. Prostě pro něj den blbec. Vše pramenilo z našich hrubek," okomentoval jeden z hlavních momentů zápasu Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov. Plamének naděje vykřesala až trefa Richarda Brančíka. Zubři tak šli do třetí, závěrečné části se třígólovým mankem.

„Stav 1:4 v hokeji nic neznamená. Hráče jsme se snažili povzbudit, abychom utkání dohráli se ctí. Věřili jsme, že tým má vnitřní sílu na to, aby ještě duel zdramatizoval," svěřil se Václavíček.

„Po druhé třetině jsme vše s klukama v šatně rozebrali. Řekli jsme si, že to prostě musíme srovnat," uvedl v návaznosti Blinka.

To se také povedlo. Zubři třígólovou smrští během pouhých dvaasedmdesáti sekund rázem dali zápasu nový příběh.

Meo Aréna bouřila nadšením, Karviná rázem zcela vypadla ze hry. „Jak Přerovští vyrovnali, tak mi připadalo, že už od dalšího střídání pak polevili. Pokud by do nás bušili tak, jak během těch předchozích gólů, tak pátý gól by už nás nejspíš výrazně srazil," pověděl Marek Ivan, útočník Karviné.

Přerované se tlačili za pátým gólem, ale nakonec marně. „Tlačili jsme, tlačili, ale bylo to jako do zavřených vrat," okomentoval marné počínání svých svěřenců Václavíček.

Po šedesáti minutách zůstalo skóre nerozhodné a krevní tlak řady fanoušků nejspíš dosahoval maximální hranice. V prodloužení ani v nájezdech už není favorita.
Když ani při prodloužení branka nepadla, tak musela rozhodnout loterie samostatných nájezdů.

„Nájezdy pro nás určitě nebyly žádnou výhodou. Karviná má střelce, kteří svou příležitost dokáží proměnit, což se bohužel také stalo," zmínil Václavíček. Karviná dokonala svůj triumf dvěma zásahy a završila tak svůj postup do finále, ve kterém se utká s Havířovem. „Už nás nic netlačí. Máme splněno, tohle už je nad plán," prozradil očekávané Ivan, který v návaznosti ocenil i přerovské fanoušky.

„Musím říct, že fanoušci v Přerově, i když nám nadávali, tak byli fantastičtí. Hokej si užívali a o to jde," dodal závěrem zkušený lídr ofenzivy Baníku Karviné.